Reklama

Oddziały dla dzieci w przemyskim szpitalu w nowej odsłonie. Jest przyjaźnie i komfortowo!

Mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu będą dochodzić do zdrowia w dużo bardziej komfortowym i przyjaźniejszym otoczeniu. Dziś (25.01), w samo południe, uroczyście otwarto dwa zmodernizowane oddziały szpitalne przeznaczone dla najmłodszych. Wydarzenie połączone zostało ze Spotkaniem Noworocznym Pracowników Ochrony Zdrowia, które odbyło się nieco później w restauracji „Perła Przemyśla”.

O planach związanych z modernizacją dwóch oddziałów dziecięcych w przemyskim szpitalu – Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci oraz Oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej – informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Dziś oba lśnią nowością. Jak można było usłyszeć na uroczystym otwarciu obu przestrzeni przeznaczonych do hospitalizacji dzieci, połączonej z poświęceniem odnowionych pomieszczeń, całość inwestycji pochłonęła ponad 6,4 miliona złotych, przy czym dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego wyniosło prawie 5,5 mln zł.

Efekt szpitalnej reorganizacji obu oddziałów dziecięcych to wyremontowane – przyjazne i nowoczesne oraz – co ważne dla maluchów – pięknie ozdobione pomieszczenia, dające dużo większy komfort nie tylko im, ale też personelowi. Wykonane prace obejmowały ponadto modernizację instalacji i gazów medycznych.

Reklama

Jak zaznaczyła na uroczystości dyrektor szpitala Barbara Stawarz, oba oddziały dla dzieci swoje już przeszły, ponad 20 lat służąc małym pacjentom.

– Dzięki nowym inwestycjom i dofinansowaniu samorządu województwa udało nam się je odświeżyć. Mamy nadzieję, że piękne, przejrzyste wnętrza obniżą nieco lęk dzieci towarzyszący pobytowi w szpitalu. Każda choroba niesie ogromną traumę, więc chociaż w ten sposób możemy polepszyć pobyt najmłodszych u nas – powiedziała.

Dodatkową korzyścią wynikającą z przeprowadzonej reorganizacji jest fakt, że zarówno Oddział Chirurgiczny dla Dzieci, jak i Oddział Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej znajdują się teraz w bezpośrednim sąsiedztwie, na tym samym piętrze, co ułatwi diagnostykę i konsultacje medyczne małych pacjentów w dwóch pokrewnych oddziałach.

Reklama

Inwestycję zrealizowało konsorcjum firm ESBUD Edward Strzemiński z Prałkowiec oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Zenona Wojtowicza z Przemyśla.

Na uroczystym przecięciu wstęgi nie zabrakło przedstawicieli władz – wojewódzkich, powiatowych i miejskich, a także władz kościelnych i szefów najważniejszych miejskich instytucji.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama