Reklama

Odjazdowy Bibliotekarz 2025

24/06/2025 13:07

5 czerwca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie przyłączyła się, już po raz trzeci w naszym mieście, do ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”.


75 uczestników rajdu, a wśród nich bibliotekarze przemyskich bibliotek (szkolnych, publicznej i pedagogicznej), nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i podopieczni, wyruszyło na rowerach o g. 8.30 sprzed Galerii Sanowej. W eskorcie zmotoryzowanych funkcjonariuszy policji, zaopatrzeni w pomarańczowe elementy ubioru przejeżdżali ulicami Przemyśla i okolicznymi miejscowościami. Jechali m.in.  tunelem pod wschodnią obwodnicą miasta, na trasie mijając cerkiew pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, Szkołę Podstawową w Hureczku, stare dorzecze Sanu w Hurku, następnie DW 885 oraz miejscowościami Krówniki i Jaksmanice. Miejscem docelowym był Fort XV „Borek” w Siedliskach.

Reklama

Uczestnicy „Odjazdowego Bibliotekarza”.

Odjazdowe atrakcje

Po przejażdżce na uczestników czekały „odjazdowe” atrakcje: zwiedzanie fortu z przewodnikiem, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz biesiadowanie przy dźwiękach gitar i ze śpiewem najpopularniejszych piosenek turystycznych w wykonaniu Andrzeja Huka – nauczyciela konsultanta przemyskiego oddziału PCEN w Rzeszowie i druha ZHP Ziemi Przemyskiej wraz z harcerkami Zuzanną Karwowską i Patrycją Krysiak. Wspólnie z nimi cykliści nucili m.in. „Bieszczadzki rajd”, „Cudne manowce”, „Czarny Blues o czwartej nad ranem”, „Ja mam tylko jeden świat”. Około godziny 12.30 rajd wyruszył w drogę powrotną do Przemyśla.

Reklama

Organizacja rajdu wymagała zaangażowania i wsparcia ze strony lokalnych instytucji, organizacji, firm i osób. PBW w Przemyślu, jako inicjator i koordynator akcji w naszym mieście, pragnie wyrazić wdzięczność za nieocenioną pomoc w szczególności: Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Stowarzyszeniu 3. Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky'ego, Hufcowi ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich, PTTK w Przemyślu, Galerii Sanowej w Przemyślu, Szkole Podstawowej w Hureczku, Szkole Podstawowej w Siedliskach oraz współorganizatorom.

Wszystkim „odjazdowym rowerzystom” również składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia na rowerowym szlaku za rok!

Reklama

(red.)


W organizację tegorocznego rajdu zaangażowali się bibliotekarze przemyskich bibliotek (szkolnych, publicznej i pedagogicznej) oraz nauczyciele i wychowawcy z 12 placówek: Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. I. Krasickiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Morawskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Jordana, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta – Caritas, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla oraz Bożena Ryczan – starosta przemyski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2025 13:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama