5 czerwca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie przyłączyła się, już po raz trzeci w naszym mieście, do ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej pn. „Odjazdowy Bibliotekarz”.
75 uczestników rajdu, a wśród nich bibliotekarze przemyskich bibliotek (szkolnych, publicznej i pedagogicznej), nauczyciele, wychowawcy, uczniowie i podopieczni, wyruszyło na rowerach o g. 8.30 sprzed Galerii Sanowej. W eskorcie zmotoryzowanych funkcjonariuszy policji, zaopatrzeni w pomarańczowe elementy ubioru przejeżdżali ulicami Przemyśla i okolicznymi miejscowościami. Jechali m.in. tunelem pod wschodnią obwodnicą miasta, na trasie mijając cerkiew pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, Szkołę Podstawową w Hureczku, stare dorzecze Sanu w Hurku, następnie DW 885 oraz miejscowościami Krówniki i Jaksmanice. Miejscem docelowym był Fort XV „Borek” w Siedliskach.

Uczestnicy „Odjazdowego Bibliotekarza”.
Po przejażdżce na uczestników czekały „odjazdowe” atrakcje: zwiedzanie fortu z przewodnikiem, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz biesiadowanie przy dźwiękach gitar i ze śpiewem najpopularniejszych piosenek turystycznych w wykonaniu Andrzeja Huka – nauczyciela konsultanta przemyskiego oddziału PCEN w Rzeszowie i druha ZHP Ziemi Przemyskiej wraz z harcerkami Zuzanną Karwowską i Patrycją Krysiak. Wspólnie z nimi cykliści nucili m.in. „Bieszczadzki rajd”, „Cudne manowce”, „Czarny Blues o czwartej nad ranem”, „Ja mam tylko jeden świat”. Około godziny 12.30 rajd wyruszył w drogę powrotną do Przemyśla.
Organizacja rajdu wymagała zaangażowania i wsparcia ze strony lokalnych instytucji, organizacji, firm i osób. PBW w Przemyślu, jako inicjator i koordynator akcji w naszym mieście, pragnie wyrazić wdzięczność za nieocenioną pomoc w szczególności: Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Stowarzyszeniu 3. Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinsky'ego, Hufcowi ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich, PTTK w Przemyślu, Galerii Sanowej w Przemyślu, Szkole Podstawowej w Hureczku, Szkole Podstawowej w Siedliskach oraz współorganizatorom.
Wszystkim „odjazdowym rowerzystom” również składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia na rowerowym szlaku za rok!
(red.)
W organizację tegorocznego rajdu zaangażowali się bibliotekarze przemyskich bibliotek (szkolnych, publicznej i pedagogicznej) oraz nauczyciele i wychowawcy z 12 placówek: Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. I. Krasickiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Morawskiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Jordana, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3, Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta – Caritas, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla oraz Bożena Ryczan – starosta przemyski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze