Reklama

Odwołanie nic nie dało. PGK będzie odbierało odpady komunalne

Mimo wielu niedomówień i spekulacji to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Przemyślu do końca br. będzie odbierać i zagospodarowywać odpady komunalne od mieszkańców miasta.

Kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl” od 31 maja do 31 grudnia br. Pierwotnie przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Transprzęt” z Sanoka, ale po kilkunastu dniach komisja przetargowa przy przemyskim magistracie rozstrzygnięcie to unieważniła. Powodem były błędy sanockiej firmy w dokumentach. Przetarg wygrała więc przemyska spółka PGK[paywall].

Oczywiście PHU „Transprzęt” złożyło odwołanie od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Ta 17 maja br. oddaliła je. – Prezydent miasta, wobec różnych pojawiających się opinii w tej kwestii, zapewnił, że postępowanie przetargowe prowadzone było z zachowaniem zasad należytej staranności i najwyższego profesjonalizmu, a wszystkie wniesione w toku prowadzonych postępowań odwołania zostały rozstrzygnięte na korzyść Gminy Miejskiej Przemyśl. Warto dodać, że bez wsparcia jakichkolwiek podmiotów zewnętrznych, czyli kancelarii prawnych – poinformował rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama