Mimo wielu niedomówień i spekulacji to Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Przemyślu do końca br. będzie odbierać i zagospodarowywać odpady komunalne od mieszkańców miasta.
Kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o rozstrzygnięciu przetargu na „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl” od 31 maja do 31 grudnia br. Pierwotnie przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Transprzęt” z Sanoka, ale po kilkunastu dniach komisja przetargowa przy przemyskim magistracie rozstrzygnięcie to unieważniła. Powodem były błędy sanockiej firmy w dokumentach. Przetarg wygrała więc przemyska spółka PGK[paywall].
Oczywiście PHU „Transprzęt” złożyło odwołanie od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Ta 17 maja br. oddaliła je. – Prezydent miasta, wobec różnych pojawiających się opinii w tej kwestii, zapewnił, że postępowanie przetargowe prowadzone było z zachowaniem zasad należytej staranności i najwyższego profesjonalizmu, a wszystkie wniesione w toku prowadzonych postępowań odwołania zostały rozstrzygnięte na korzyść Gminy Miejskiej Przemyśl. Warto dodać, że bez wsparcia jakichkolwiek podmiotów zewnętrznych, czyli kancelarii prawnych – poinformował rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze