Do zatrzymania mężczyzn w wieku 43, 47 i 51 lat doszło 6 czerwca br. w związku z ujawnieniem procederu „odwrócenia klasycznego łańcucha dystrybucji leków”.
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie ustalili, że sieci aptek działających na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, pozyskiwały z rynku detalicznego produkty lecznicze o wartości co najmniej 3,5 mln złotych i nie sprzedawały ich pacjentom, tylko podmiotom prowadzącym dalszy ich obrót – na przykład hurtowniom, a to niezgodne z prawem.
Podejrzani mężczyźni – mieszkańcy województwa podkarpackiego – z nielegalnego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. W Prokuraturze Okręgowej w Krośnie usłyszeli zarzuty naruszenia zakazu dystrybucji leków w innym kierunku niż do pacjenta oraz oszustwa. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru.
Jak poinformowała podkarpacka policja: „na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody ustalono składniki majątkowe podejrzanych na łączną kwotę blisko 2,5 miliona zł, w postaci m.in. nieruchomości, udziałów w spółkach, samochodów oraz gotówki”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze