W ostatnim czasie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG udaremnili dwie próby wywozu z Polski do Ukrainy pojazdów o łącznej wartości 350 tys. złotych.
Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 11 września na przejściu granicznym w Medyce. Tam mundurowi z SG zatrzymali samochód RAM 1500 o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Podróżował nim 51-letni obywatel Ukrainy.
– Funkcjonariusze ustalili, że pickup został skradziony na terytorium Kanady w sierpniu 2020 roku, a międzynarodowe poszukiwania w jego sprawie prowadził Interpol. Pojazd został zabezpieczony, a kierowca złożył wyjaśnienia. Dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z SG
– przekazał rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
Zaledwie trzy dni później, na przejściu granicznym w Budomierzu, na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy zgłosił się 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie auto elektryczne KIA EV6 GT. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu okazało się, został utracony na terytorium Szwajcarii w lipcu br. a dowód rejestracyjny pojazdu został sfałszowany. Również w tym przypadku kierowcę przesłuchano w charakterze świadka a auto wraz z dowodem rejestracyjnym zabezpieczono jako dowód w sprawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze