Reklama

Odzyskali Kię i RAM-a

19/09/2025 17:56

W ostatnim czasie funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG udaremnili dwie próby wywozu z Polski do Ukrainy pojazdów o łącznej wartości 350 tys. złotych.


Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 11 września na przejściu granicznym w Medyce. Tam mundurowi z SG zatrzymali samochód RAM 1500 o szacunkowej wartości 150 tys. zł. Podróżował nim 51-letni obywatel Ukrainy.

– Funkcjonariusze ustalili, że pickup został skradziony na terytorium Kanady w sierpniu 2020 roku, a międzynarodowe poszukiwania w jego sprawie prowadził Interpol. Pojazd został zabezpieczony, a kierowca złożył wyjaśnienia. Dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z SG

– przekazał rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.

Reklama

Zaledwie trzy dni później, na przejściu granicznym w Budomierzu, na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy zgłosił się 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie auto elektryczne KIA EV6 GT. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu okazało się, został utracony na terytorium Szwajcarii w lipcu br. a dowód rejestracyjny pojazdu został sfałszowany. Również w tym przypadku kierowcę przesłuchano w charakterze świadka a auto wraz z dowodem rejestracyjnym zabezpieczono jako dowód w sprawie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama