Sportową oprawę miało tegoroczne oficjalne otwarcie sezonu turystycznego, zorganizowane przez gminę Horyniec-Zdrój. Dopisali uczestnicy, łaskawa okazała się także pogoda. Słoneczna aura tylko momentami zaskakiwała uczestników odrobiną deszczu.
W przedostatnią niedzielę kwietnia w Horyńcu-Zdroju w samo południe wystartowała impreza inaugurująca tegoroczny sezon turystyczny na Roztoczu.
Podzieleni na dwie grupy uczestnicy, z kijkami nordic walking w dłoniach albo na dwóch kółkach, wyruszyli w stronę[paywall] Nowin Horynieckich, by wziąć udział we wspólnej mszy św. przy Kapliczce na Źródłach. Po niej zaplanowane zostało ognisko na nowym deptaku w dzielnicy uzdrowiskowej, na którym uczestnicy wydarzenia posilali się kiełbaską i wspólnie snuli turystyczne plany na najbliższe miesiące.
W tegorocznym wyzwaniu pod hasłem „Otwarcie sezonu turystycznego” wzięło udział łącznie 50 śmiałków, więc okazji do nawiązania nowych znajomości i podtrzymania dotychczasowych kontaktów towarzyskich nie brakowało.
Impreza przyciągnęła zarówno cyklistów zrzeszonych w Zdrojowym Szwadronie Rowerowym Horyniec-Zdrój, jak i sympatyków nordic walking z Klubu Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój, ale też osoby, które zwyczajnie miały ochotę tego dnia na aktywną formę spędzenia wolnego czasu.
Wśród wszystkich uczestników rozlosowano pamiątkowe upominki. To oczywiście dopiero początek turystyczno-rekreacyjnych wydarzeń w gminie. Podobne wyprawy otwarte dla wszystkich chętnych mają być organizowane raz w miesiącu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze