Reklama

Oficjalnie otworzyli sezon turystyczny [ZDJĘCIA]

Sportową oprawę miało tegoroczne oficjalne otwarcie sezonu turystycznego, zorganizowane przez gminę Horyniec-Zdrój. Dopisali uczestnicy, łaskawa okazała się także pogoda. Słoneczna aura tylko momentami zaskakiwała uczestników odrobiną deszczu.

W przedostatnią niedzielę kwietnia w Horyńcu-Zdroju w samo południe wystartowała impreza inaugurująca tegoroczny sezon turystyczny na Roztoczu.

Podzieleni na dwie grupy uczestnicy, z kijkami nordic walking w dłoniach albo na dwóch kółkach, wyruszyli w stronę[paywall] Nowin Horynieckich, by wziąć udział we wspólnej mszy św. przy Kapliczce na Źródłach. Po niej zaplanowane zostało ognisko na nowym deptaku w dzielnicy uzdrowiskowej, na którym uczestnicy wydarzenia posilali się kiełbaską i wspólnie snuli turystyczne plany na najbliższe miesiące.

W tegorocznym wyzwaniu pod hasłem „Otwarcie sezonu turystycznego” wzięło udział łącznie 50 śmiałków, więc okazji do nawiązania nowych znajomości i podtrzymania dotychczasowych kontaktów towarzyskich nie brakowało.

Impreza przyciągnęła zarówno cyklistów zrzeszonych w Zdrojowym Szwadronie Rowerowym Horyniec-Zdrój, jak i sympatyków nordic walking z Klubu Nordic Walking „Spring” Horyniec-Zdrój, ale też osoby, które zwyczajnie miały ochotę tego dnia na aktywną formę spędzenia wolnego czasu.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano pamiątkowe upominki. To oczywiście dopiero początek turystyczno-rekreacyjnych wydarzeń w gminie. Podobne wyprawy otwarte dla wszystkich chętnych mają być organizowane raz w miesiącu.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama