Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu rzeszowskiego, którzy w niedzielę, 24 marca, około g. 18.30 pochwycili 15-letniego chłopca, w bagażniku wywieźli go do lasu i rejestrując całe zdarzenie – rozesłali nagranie jego znajomym.
O zdarzeniu, rzeszowskich funkcjonariuszy, powiadomił ojciec pokrzywdzonego nastolatka. Mundurowi ustalili, że do idącego chodnikiem 15-latka podjechało bmw typu kombi, z którego wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich uderzył chłopca i wspólnie siłą wepchnęli go do bagażnika samochodu i odjechali. Nastolatek miał widzieć przez okno trasę, jaką pokonali i być świadomym tego, że wjechali do lasu.
„Na miejscu, z pojazdu wysiadło trzech napastników, czwarty został w środku. Mężczyźni bili 15-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Siłą zmusili chłopca, aby wyparł się sympatii do jednego z rzeszowskich klubów, którego był fanem. Całe zdarzenie zarejestrowali na jego telefonie i rozesłali do jego znajomych. Po wszystkim odwieźli nastolatka do rodzinnej miejscowości”
Reklama
– czytamy w relacji rzeszowskiej komendy.
Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze do zwalczania przestępczości pseudokibiców i przystąpili do ustalania sprawców. Wytypowali pojazd oraz trzech mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W poniedziałek zatrzymali trzech z nich: dwóch 19-latków i jednego 21-latka, mieszkańców powiatu rzeszowskiego.
„Wszyscy usłyszeli zarzut dotyczący pozbawienia wolności, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z 19-latków i 21-latek usłyszeli również zarzut zmuszenia do określonego zachowania. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności”
Reklama
– czytamy.
Jak przekazały służby, akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości czwartego z mężczyzny, który uczestniczył w zdarzeniu.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze