Reklama

Ognisko ognisku nierówne

21/04/2018 18:00

Wraz z nadejściem wiosny ożyły ogrody działkowe i jak zwykle pojawiły się problemy, z których najważniejszym – zdaniem naszych czytelników – są ogniska.

Faktycznie zwłaszcza w weekendy, przy ładnej pogodzie, nad działkami tu i ówdzie snują się smugi dymu. Jedni działkowicze palą zeszłoroczne liście i chwasty, inni przy ognisku pieką kiełbaski albo grillują, a jeszcze innym to przeszkadza. Warto, by i jedni, i drudzy wiedzieli, co na ten temat mówią przepisy.

– Wraz z rozpoczęciem sezonu mamy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących[paywall] palenia ognisk na działkach – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.

– Nie w każdym przypadku jest to wykroczenie. Po pierwsze, istnieją przepisy przeciwpożarowe, które określa artykuł osiemdziesiąty drugi kodeksu wykroczeń. Mowa jest w nich o zachowaniu odległości przy używaniu otwartego ognia od lasów i zabudowań oraz o zachowaniu ostrożności podczas obchodzenia się z ogniem. Kolejna sprawa dotyczy tego, co spalamy w ognisku. Warto wiedzieć, że ustawa o odpadach z czternastego grudnia dwa tysiące dwunastego roku w artykule sto dziewięćdziesiątym pierwszym zakazuje spalania odpadów poza spalarniami i miejscami do tego wyznaczonymi. Jak rozumieć pojęcie odpady? Te definiuje uchwała Rady Miasta Przemyśla z dwudziestego piątego lutego dwa tysiące szesnastego roku. Wynika z niej, że do odpadów zalicza się części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów i ich spalanie w ognisku jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny – wyjaśnia komendant.

Co mają zrobić działkowicze?

Z informacji komendanta J. Genei wynika, że wszystko zależy od tego, w jakim celu rozpalamy ognisko i co do niego wrzucamy. Jeżeli są to liście, badyle albo odpady plastikowe, możemy się liczyć z interwencją straży miejskiej.

Jeżeli chcemy zaprosić znajomych na grilla albo na kiełbaski pieczone w ognisku, to wolno nam pod warunkiem, że będziemy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. Jednak w takim przypadku pamiętajmy o dobrosąsiedzkich relacjach, bo nie każdy lubi, kiedy zza płotu wchodzą mu do domku kłęby dymu albo swąd grillowej rozpałki. 
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-04-21 19:22:34

    Nie może, tylko musi, bo jasna qrvica człowieka bierze jak musi wdychać ten mega szkodliwy toksyczny, rakotwórczy, mega syfaiasty swąd, dużo gorszy od smogu z kominów i samochodów razem wziętych !!!KILKA WAŻNYCH UWAG O SZKODLIWOŚCI DYMU Z GRILLA - ZDROWEIMARKOWE.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-04-21 19:24:30

    TESTER GIER - GRILL AND DESTROY - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Walo - niezalogowany 2018-04-21 20:18:44

    Somsiada dupa ściska że takie przysmaki na grillu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama