Wraz z nadejściem wiosny ożyły ogrody działkowe i jak zwykle pojawiły się problemy, z których najważniejszym – zdaniem naszych czytelników – są ogniska.
Faktycznie zwłaszcza w weekendy, przy ładnej pogodzie, nad działkami tu i ówdzie snują się smugi dymu. Jedni działkowicze palą zeszłoroczne liście i chwasty, inni przy ognisku pieką kiełbaski albo grillują, a jeszcze innym to przeszkadza. Warto, by i jedni, i drudzy wiedzieli, co na ten temat mówią przepisy.
– Wraz z rozpoczęciem sezonu mamy bardzo dużo zgłoszeń dotyczących[paywall] palenia ognisk na działkach – mówi Jan Geneja, komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.
– Nie w każdym przypadku jest to wykroczenie. Po pierwsze, istnieją przepisy przeciwpożarowe, które określa artykuł osiemdziesiąty drugi kodeksu wykroczeń. Mowa jest w nich o zachowaniu odległości przy używaniu otwartego ognia od lasów i zabudowań oraz o zachowaniu ostrożności podczas obchodzenia się z ogniem. Kolejna sprawa dotyczy tego, co spalamy w ognisku. Warto wiedzieć, że ustawa o odpadach z czternastego grudnia dwa tysiące dwunastego roku w artykule sto dziewięćdziesiątym pierwszym zakazuje spalania odpadów poza spalarniami i miejscami do tego wyznaczonymi. Jak rozumieć pojęcie odpady? Te definiuje uchwała Rady Miasta Przemyśla z dwudziestego piątego lutego dwa tysiące szesnastego roku. Wynika z niej, że do odpadów zalicza się części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów i ich spalanie w ognisku jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny – wyjaśnia komendant.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie może, tylko musi, bo jasna qrvica człowieka bierze jak musi wdychać ten mega szkodliwy toksyczny, rakotwórczy, mega syfaiasty swąd, dużo gorszy od smogu z kominów i samochodów razem wziętych !!!KILKA WAŻNYCH UWAG O SZKODLIWOŚCI DYMU Z GRILLA - ZDROWEIMARKOWE.PL
TESTER GIER - GRILL AND DESTROY - TEKSTOWO.PL
Somsiada dupa ściska że takie przysmaki na grillu.
Głupi tytuł atakujący Straż Miejską niepotrzebnie bo nie o grilla chodzi tylko o spalanie odpadów na ziemi. Ognisko z kiełbaskami tak jak i grilla można, ale odpadów jak trawy, gałęzie,plastiki i inny syf nie spalamy w ogródku !!!!
Nie może, tylko musi, bo jasna qrvica człowieka bierze jak musi wdychać ten mega szkodliwy toksyczny, rakotwórczy, mega syfaiasty swąd, dużo gorszy od smogu z kominów i samochodów razem wziętych !!!KILKA WAŻNYCH UWAG O SZKODLIWOŚCI DYMU Z GRILLA - ZDROWEIMARKOWE.PL
TESTER GIER - GRILL AND DESTROY - TEKSTOWO.PL
Somsiada dupa ściska że takie przysmaki na grillu.