Reklama

Okiem czepialskiego: Może by tak oczyścić pomnik Dziewczyna z gołębiem?

26/02/2016 10:45

Nieopodal jarosławskiego liceum plastycznego, na skwerku, stoi ławeczka, a na niej siedzi odlany w brązie śp. Edward Kieferling, artysta malarz, postać kultowa dla szkoły, w której dyrektorował przez lata i dla jarosławskiej bohemy.

Nieco kilometr od tego miejsca na ulicy 3 Maja przed pawilonem meblowym (dawna restauracja „Słoneczna”) stoi rzeźba „Dziewczyna z gołębiem”. Półakt autorstwa Edwarda Kieferlinga, z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Z założenia rzeźba ogrodowa ma podnosić walory estetyczne parku lub skweru, na którym stoi. Ale nie w Jarosławiu. Tutaj jacyś wandale pomalowali „Dziewczynę z gołębiem” i od dłuższego czasu szpetota stoi i jakoś nikomu nie przeszkadza. A może by tak uczniowie „plastyka” skrzyknęli się i przez pamięć o „Kiferze” odczyścili jego dzieło. Chętnie napiszę o takiej inicjatywie.


Czepialski
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-02-26 11:14:51

    a ten relikt komunyto wysłać na Kubę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Swój - niezalogowany 2016-02-26 13:36:05

    To wygląda jak ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krytykant - niezalogowany 2016-02-29 06:38:50

    A może lepiej aby szewc trzymał się swojego kopyta?Ta rzeźba została stworzona przez malarza. Kiedy malarz zmarł, został upamiętniony rzeźbą przez rysownika...Efekty? Oceńcie sami...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama