Reklama

Okiem mamy Majówki: Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem

25/02/2018 07:54

Co zrobić, kiedy za oknem mróz, a w domu ciężko wytrzymać z dwu- czy trzylatkiem? Wyjdź z nim na śnieg i wspólnie spędźcie czas na zabawie! Zimowe zabawy doskonale dotleniają i hartują organizm. Trzeba pamiętać o ubraniu, które nie będzie przemakać i krępować ruchów oraz o nałożeniu kremu ochronnego na skórę twarzy i dłoni. Ważne, aby ubrania były lekkie i przepuszczające powietrze. Buty natomiast powinny mieć na górze ściągacze, które zmniejszą ryzyko przemoczenia rajstopek.

Dobrze, mamy już strój i jesteśmy na zewnątrz, co więc robić z dzieckiem? Po pierwsze, sanki! To najlepsza frajda dla malucha.  Sanki z oparciem, kocyk na kolana i szybki tata, który zafunduje dziecku przejażdżkę slalomem po śniegu. Uśmiech gwarantowany!

Wspólne lepienie bałwana. To zabawa integrującą całą rodzinę. Każdy lepi kulę, później przyozdabia bałwana guziczkami, marchewką. Kiedy już stanie gotowy, wszyscy są dumni z efektu. Bitwa na śnieżki. To dobra zabawa, jednak już dla nieco starszych już dzieci. Dla młodszych lepiej zorganizować rzucanie kulkami do celu.

Ciekawą zabawą jest budowa igloo. Które dziecko odmówiło, by sobie przyjemności zbudowania domku ze śniegu? Możesz wyjąć z szafy łopatki, wiadereczka, foremki do piasku i wspólnie możecie zacząć budowę igloo. Śnieg to plastyczny surowiec, z którego można ulepić nie tylko bałwana, ale także figury, zamki, czy prawdziwe lodowe rzeźby.

Jest wiele różnych zabaw na śniegu, wystarczy troszeczkę kreatywności i masz pomysł na spędzenie czasu z Twoim dzieckiem. Nawet zwykłe wyjście na spacer jest już atrakcją dla malucha. Dzieci uwielbiają spędzać czas na powietrzu. Nawet jeśli na zewnątrz jest mróz. Nie bój się minusowych temperatur. Wyjdź z dzieckiem na 15 – 20 minut, nic mu się nie stanie, a będą z tego same korzyści. Czy praktykujecie spacery w chłodne, zimowe dni? Jeśli tak, to jak długo trwają?


Jeżeli chciałybyście, bądź chcielibyście,  tatusiowie, poruszyć kwestie, które Was nurtują, zapraszam do nadsyłania pytań, opinii na adres e-mailowy: monika.x.maj@gmail.com
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama