Reklama

Okradał groby z metalowych krzyży, które ciął na złom

Przeworscy policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.


fot.KPP Przeworsk

– 64-letni mieszkaniec gminy Przeworsk regularnie odwiedzał cmentarz w Świętoniowej. Robił to jednak nie po to, by czcić pamięć zmarłych, ale by okradać groby. Złodziej wyrywał metalowe krzyże z nagrobków. Potem je ciął i sprzedawał na skupie złomie – informuje KPP Przeworsk.

Policjanci z wydziału kryminalnego przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady, aż udało im się ustalić sprawcę. 64-latek został zatrzymany 11 stycznia. Przyznał się do kradzieży 8 krzyży cmentarnych. 3 z nich odzyskano. 

Za ograbienie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Przeworska policja zaznacza, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości