Reklama

Ola Makar trzecia w Polsce

Od 7 do 9 maja br. w Krakowie trwały zawody w ramach Grand Prix Polski żaków. Świetnie zaprezentowała się Aleksandra Makar zawodniczka przemyskiego Nurtu, która zdobyła brązowy medal.

Do rywalizacji pod Wawelem stanęły najlepsze w Polsce po eliminacjach 64 żaczki i 64 żacy. A. Makar w drodze do brązu pokonała kolejno – w fazie grupowej turnieju głównego: Lenę Grobelną (UKS Słońsk-Kołczyn) 3:0, Magdalenę Gajewczyk (UKS Pisanica) 3:0 oraz Martynę Malec (STS Nysa) 3:0. Dzięki tym szybkim zwycięstwom zajęła 1. miejsce w grupie. Młoda przemyślanka w dalszej części turnieju głównego pokonała kolejno: w 1/16 Klaudię Habę (Tarnovia Tarnów) 3:0, w 1/8 Natalię Bartoszko (AZS Wrocław) 3:0, w ćwierćfinale Julię Czaję (MRKS Gdańsk) 3:1. W półfinale Ola uległa po bardzo zaciętej i wyrównanej grze Zuzannie Piekarczyk (Skawa Wadowice) 1:3.

Bardzo dobrze w zawodach ogólnopolskich spisał się kolega klubowy Oli Wiktor Iwaniuch, który zajął wysokie 9 miejsce. Wiktor w fazie grupowej turnieju głównego pokonał kolejno: Dawida Staniowskiego (Odra Głoska Księgnice) 3:1, Huberta Kwiecińskiego (UKS Lisiec Wielki) 3:2, Szymona Piecowskiego (Naprzód Borucin) 3:0. Zajął 1. miejsce w grupie i awansował do dalszych gier. W 1/16 pokonał Bartosza Kowalczyka (Gorce Nowy Targ) 3:0. W 1/8 uległ po zażartej walce Sebastianowi Musiałowi (UKS STS Radomsko) 2:3. W grze o 9. miejsce Wiktor wygrał z Adamem Stachowiakiem (AZS Olsztyn) 3:1.

Ten znakomity start Oli i Wiktora, podopiecznych Zdzisława Bodnara, dał im bezpośredni udział w Mistrzostwach Polski Żaków, które odbędą się w Ostródzie.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama