Od 7 do 9 maja br. w Krakowie trwały zawody w ramach Grand Prix Polski żaków. Świetnie zaprezentowała się Aleksandra Makar zawodniczka przemyskiego Nurtu, która zdobyła brązowy medal.
Do rywalizacji pod Wawelem stanęły najlepsze w Polsce po eliminacjach 64 żaczki i 64 żacy. A. Makar w drodze do brązu pokonała kolejno – w fazie grupowej turnieju głównego: Lenę Grobelną (UKS Słońsk-Kołczyn) 3:0, Magdalenę Gajewczyk (UKS Pisanica) 3:0 oraz Martynę Malec (STS Nysa) 3:0. Dzięki tym szybkim zwycięstwom zajęła 1. miejsce w grupie. Młoda przemyślanka w dalszej części turnieju głównego pokonała kolejno: w 1/16 Klaudię Habę (Tarnovia Tarnów) 3:0, w 1/8 Natalię Bartoszko (AZS Wrocław) 3:0, w ćwierćfinale Julię Czaję (MRKS Gdańsk) 3:1. W półfinale Ola uległa po bardzo zaciętej i wyrównanej grze Zuzannie Piekarczyk (Skawa Wadowice) 1:3.
Bardzo dobrze w zawodach ogólnopolskich spisał się kolega klubowy Oli Wiktor Iwaniuch, który zajął wysokie 9 miejsce. Wiktor w fazie grupowej turnieju głównego pokonał kolejno: Dawida Staniowskiego (Odra Głoska Księgnice) 3:1, Huberta Kwiecińskiego (UKS Lisiec Wielki) 3:2, Szymona Piecowskiego (Naprzód Borucin) 3:0. Zajął 1. miejsce w grupie i awansował do dalszych gier. W 1/16 pokonał Bartosza Kowalczyka (Gorce Nowy Targ) 3:0. W 1/8 uległ po zażartej walce Sebastianowi Musiałowi (UKS STS Radomsko) 2:3. W grze o 9. miejsce Wiktor wygrał z Adamem Stachowiakiem (AZS Olsztyn) 3:1.
Ten znakomity start Oli i Wiktora, podopiecznych Zdzisława Bodnara, dał im bezpośredni udział w Mistrzostwach Polski Żaków, które odbędą się w Ostródzie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze