Reklama

Olimpiada Sołecka na Świecie Pieroga

06/07/2016 14:09

10. jubileuszowe święto pieroga w Ostrowie przebiegało jak co roku w świetnej atmosferze, wypełnionej smakowitymi zapachami domowych smakołyków.

Święto Pieroga w Ostrowie, organizowane już po raz dziesiąty, nadal cieszy się ogromną popularnością. Na uczestników z poszczególnych miejscowości gminy Przemyśl czekała zorganizowana po raz pierwszy Olimpiada Sołecka. Połączyła zawody sprawnościowe, konkurs piosenki kulinarnej oraz konkurencje lepienia i jedzenia pierogów. Tradycyjnie obie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności i wywołały doping niczym na Euro 2016.

Do olimpiady przystąpiło 11 sołectw, były to: Witoszyńce, Łętownia, Stanisławczyk, Pikulice, Ostrów, Wapowce, Ujkowice, Grochowce, Rożubowice, Nehrybka oraz Hermanowice. Po zsumowaniu punków z wszystkich konkurencji wyłonione zostało podium. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Ujkowic, która nie miała sobie równych, drugie Łętownia, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowało się sołectwo – gospodarz: Ostrów[paywall].

WYNIKI


Konkurs lepienia pierogów na czas (20 min):

 I. Ujkowice   186 pierogów
II. Wapowce   173 pierogów
III. Nehrybka   168 pierogów

Reklama

Konkurs w jedzeniu pierogów na czas (3 min):

I. Staniszławczyk   18 pierogów
II. Ostrów               17 pierogów
III. Nehrybka          16 pierogów

Konkurs piosenki kulinarnej:

I. Ujkowice
II.Ostrów
III. Łętownia

Wielorakie doznania

– Przeżywamy tu doznania kulinarne, kulturalne i sportowe. Witamy was wszystkich, naszych miłych gości, cieszymy się bardzo z waszej obecności. Pragniemy gorąco i duzi, i mali, byście do Ostrowa częściej przyjeżdżali. Na dzisiejsze święto zostało przygotowane około 33 tysiące pierogów, nie wyobrażam sobie, że jakiś tu zostanie – przywitał  zgromadzonych gości, częściowo śpiewająco, gospodarz jubileuszowego Święta Pieroga – wójt  gminy Przemyśl Andrzej Huk. W organizacji  i przebiegu święta pomagali pracownicy gminy Przemyśl, nauczyciele ze szkół gminnych, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz wolontariusze.

Reklama

 

Święto Pieroga to nie tylko  pierogi

Miejscowości, które wystawiały stoiska, pokazywały swoje zdolności kulinarne we wszystkich dziedzinach. Na  straganach można było znaleźć ciasta, chleby, przeróżne wyroby z płodów ziemi, najdziwniejsze odmiany pierogów, m.in. z: kaszą, szpinakiem, soczewicą oraz wyroby manualne z różnych materiałów.

Podczas święta najmłodsi z poszczególnych sołectw prezentowali swoje talenty wokalno- taneczne. Na finał zagrał zespół De Mono, a po nim wszyscy mogli potańczyć przy rytmach zespołu MONO, nazwą przypominającego nieco poprzedzającą go gwiazdę. Część rozrywkową święta zakończył spektakularny pokaz sztucznych ogni.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2016-07-06 21:30:25

    Używajmy puki czas jutro może nie być nas .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2016-07-07 12:27:47

    Na jakies swieto pieroga gmina przemysl ma kase ale zrobic wode czy naprawic droge to bieda w gminie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2016-07-07 19:05:51

    SZEREMETA   https://www.youtube.com/watch?v=ndWBX4iwxmY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama