10. jubileuszowe święto pieroga w Ostrowie przebiegało jak co roku w świetnej atmosferze, wypełnionej smakowitymi zapachami domowych smakołyków.
Święto Pieroga w Ostrowie, organizowane już po raz dziesiąty, nadal cieszy się ogromną popularnością. Na uczestników z poszczególnych miejscowości gminy Przemyśl czekała zorganizowana po raz pierwszy Olimpiada Sołecka. Połączyła zawody sprawnościowe, konkurs piosenki kulinarnej oraz konkurencje lepienia i jedzenia pierogów. Tradycyjnie obie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności i wywołały doping niczym na Euro 2016.
Do olimpiady przystąpiło 11 sołectw, były to: Witoszyńce, Łętownia, Stanisławczyk, Pikulice, Ostrów, Wapowce, Ujkowice, Grochowce, Rożubowice, Nehrybka oraz Hermanowice. Po zsumowaniu punków z wszystkich konkurencji wyłonione zostało podium. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Ujkowic, która nie miała sobie równych, drugie Łętownia, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowało się sołectwo – gospodarz: Ostrów[paywall].
WYNIKIKonkurs lepienia pierogów na czas (20 min): I. Ujkowice 186 pierogów Reklama
Konkurs w jedzeniu pierogów na czas (3 min): I. Staniszławczyk 18 pierogów Konkurs piosenki kulinarnej: I. Ujkowice |
– Przeżywamy tu doznania kulinarne, kulturalne i sportowe. Witamy was wszystkich, naszych miłych gości, cieszymy się bardzo z waszej obecności. Pragniemy gorąco i duzi, i mali, byście do Ostrowa częściej przyjeżdżali. Na dzisiejsze święto zostało przygotowane około 33 tysiące pierogów, nie wyobrażam sobie, że jakiś tu zostanie – przywitał zgromadzonych gości, częściowo śpiewająco, gospodarz jubileuszowego Święta Pieroga – wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. W organizacji i przebiegu święta pomagali pracownicy gminy Przemyśl, nauczyciele ze szkół gminnych, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz wolontariusze.
Miejscowości, które wystawiały stoiska, pokazywały swoje zdolności kulinarne we wszystkich dziedzinach. Na straganach można było znaleźć ciasta, chleby, przeróżne wyroby z płodów ziemi, najdziwniejsze odmiany pierogów, m.in. z: kaszą, szpinakiem, soczewicą oraz wyroby manualne z różnych materiałów.
Podczas święta najmłodsi z poszczególnych sołectw prezentowali swoje talenty wokalno- taneczne. Na finał zagrał zespół De Mono, a po nim wszyscy mogli potańczyć przy rytmach zespołu MONO, nazwą przypominającego nieco poprzedzającą go gwiazdę. Część rozrywkową święta zakończył spektakularny pokaz sztucznych ogni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Używajmy puki czas jutro może nie być nas .
Na jakies swieto pieroga gmina przemysl ma kase ale zrobic wode czy naprawic droge to bieda w gminie
SZEREMETA https://www.youtube.com/watch?v=ndWBX4iwxmY
Używajmy puki czas jutro może nie być nas .
Na jakies swieto pieroga gmina przemysl ma kase ale zrobic wode czy naprawic droge to bieda w gminie
SZEREMETA https://www.youtube.com/watch?v=ndWBX4iwxmY