Praca w części przemyskiej podstrefy ekonomicznej w Zadąbrowiu (gmina Orły) Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wre. Budowę zakładu rozpoczęła firma „Wipasz” z Olsztyna. Kilka dni temu na plac budowy weszła kolejna, tym razem lokalna – „Kaw-Met”. Kiedy obie zakończą inwestycje, pracę znajdzie co najmniej kilkadziesiąt osób.
Budowa zakładu – bazy magazynowej, na terenie której olsztyński „Wipasz” prowadzić będzie skup, czyszczenie i suszenie zbóż – bardzo ucieszyła wójta gminy Orły Bogusława Słabickiego. To pierwsza inwestycja realizowana przez zewnętrzną firmę w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. – Cieszą pierwsze inwestycje, cieszy bardzo spory ruch w naszej podstrefie. Teraz czekamy na otwarcie obu zakładów i nowe miejsca pracy – podkreślił B. Słabicki[paywall].
Firma „Wipasz” zajmuje się produkcją mieszanek paszowych dla drobiu, trzody i bydła oraz wyrobów z mięsa drobiowego. Działa ponad 20 lat, do tej pory głównie w województwie warmińsko-mazurskim, a także w mniejszym stopniu w wielkopolskim, podlaskim i lubelskim. Inwestycja tej firmy to nie tylko szansa na nowe miejsca pracy, ale także zysk dla miejscowych rolników, producentów zbóż. – Po rozmowach z przedstawicielami tej firmy wiem, że z pierwszym skupem kukurydzy chcą ruszyć już 1 października. Cały zakład będzie gotowy w 2017 roku – powiedział wójt B. Słabicki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pierwsza klasa gleby, bardzo żyzna a Ci ją przeznaczają na budynki. Takie rzeczy buduje się na glebach których nie da się, lub ich zagospodarowanie wymaga bardzo dużych nakładów.
sanówka przecież się otwarła zawsze coś
Badales klasę gleby,ze się wypowiadasz?
A bakończyce świecą pustkami...
Pierwsza klasa gleby, bardzo żyzna a Ci ją przeznaczają na budynki. Takie rzeczy buduje się na glebach których nie da się, lub ich zagospodarowanie wymaga bardzo dużych nakładów.
sanówka przecież się otwarła zawsze coś