Reklama

Orkiestra jubilatka zagrała w parku im. Baśki Puzon

19/07/2022 08:03

W tym roku mija 75 lat od powołania do życia przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu Orkiestry Dętej „Laudate Dominum”. Nosi ona imię założyciela i pierwszego dyrygenta Antoniego Kulikowskiego. Orkiestra znana jest w wielu środowiskach Podkarpacia i Polski, między innymi na Jasnej Górze, w Licheniu i Niepokalanowie.

W Krośnie jarosławscy muzycy uświetnili jedną z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Warto dodać, że od roku 1980 Orkiestra Dęta „Laudate Dominum” swoimi koncertami uświetniała uroczystości konsekracji niemal wszystkich kościołów w archidiecezji przemyskiej.

W niedzielne popołudnie (26. ub. m.)  licznie przybyli do Parku Miejskiego im. Baśki Puzon jarosławianie. Obecni byli także[paywall] Polonusi z Kanady. Taka integracja i takie zjednoczenie dzięki muzyce to fenomen. Dzięki profesjonalnej organizacji tego koncertu przez Centrum Kultury i Promocji oraz Stowarzyszenie Muzyczne „Laudate Dominum”  jubileusz 75-lecia orkiestry pozostanie na długo w pamięci.

Reklama

Zgromadzeni w parku wysłuchali pieśni patriotycznych, narodowych, piosenek jarosławskich twórców (m.in. „Serce w plecaku” autorstwa Michała Zielińskiego), a także utworów czeskich. Kolejny koncert zespołu pod dyrekcją Zbigniewa Brudka odbędzie się w bazylice Matki Bożej Bolesnej 15 sierpnia.


HG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości