W tym roku mija 75 lat od powołania do życia przy parafii Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu Orkiestry Dętej „Laudate Dominum”. Nosi ona imię założyciela i pierwszego dyrygenta Antoniego Kulikowskiego. Orkiestra znana jest w wielu środowiskach Podkarpacia i Polski, między innymi na Jasnej Górze, w Licheniu i Niepokalanowie.
W Krośnie jarosławscy muzycy uświetnili jedną z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Warto dodać, że od roku 1980 Orkiestra Dęta „Laudate Dominum” swoimi koncertami uświetniała uroczystości konsekracji niemal wszystkich kościołów w archidiecezji przemyskiej.
W niedzielne popołudnie (26. ub. m.) licznie przybyli do Parku Miejskiego im. Baśki Puzon jarosławianie. Obecni byli także[paywall] Polonusi z Kanady. Taka integracja i takie zjednoczenie dzięki muzyce to fenomen. Dzięki profesjonalnej organizacji tego koncertu przez Centrum Kultury i Promocji oraz Stowarzyszenie Muzyczne „Laudate Dominum” jubileusz 75-lecia orkiestry pozostanie na długo w pamięci.
Zgromadzeni w parku wysłuchali pieśni patriotycznych, narodowych, piosenek jarosławskich twórców (m.in. „Serce w plecaku” autorstwa Michała Zielińskiego), a także utworów czeskich. Kolejny koncert zespołu pod dyrekcją Zbigniewa Brudka odbędzie się w bazylice Matki Bożej Bolesnej 15 sierpnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze