Reklama

Orkiestra zagrała w regionie. Jarosław uzbierał dla WOŚP niebagatelną sumę 230 tys. 536,96 zł! [ZDJĘCIA]

Nie tylko w Przemyślu, ale i różnych miejscowościach regionu grano w tym roku dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii. Dzięki zebranym do puszek datkom możliwe będzie zakupienie sprzętu diagnostycznego, który pomoże medykom w walce z nowotworami i innymi ciężkimi chorobami hematologicznymi u dzieci.

Co się działo w minioną niedzielę (26 bm.) w największych miejscowościach w naszym regionie? W Jarosławiu, podobnie jak w latach poprzednich, na ulice miasta wyszli wolontariusze. Orkiestrowych atrakcji nie brakowało – aktywnych przyciągnęły z pewnością bieg uliczny „Policz się z cukrzycą” i marsz nordic walking, a najmłodszych liczne animacje, w tym również te przygotowane w galerii handlowej. Były pokazy tańca, dobrze zaopatrzona strefa gastronomiczna i dobra muzyka, a także gratka dla fanów motoryzacji. Kulinarną niespodziankę w ramach aukcji przygotował też burmistrz miasta Marcin Nazarewicz. Była nią wspólna kolacja z nim w podziemiach ratusza, którą wygrał zwycięzca licytacji. Tuż przed godziną dwudziestą zaproszono mieszkańców na degustację finałowego tortu, którą zwieńczyło światełko do nieba z Teatrem Ognia Aurora. Padł też prawdziwy orkiestrowy rekord. Jarosław uzbierał niebagatelną sumę 230 tys. 536,96 zł!

Pełen emocji, radości, wzruszeń i niesamowitej energii był także finał WOŚP w Przeworsku. Wynik sztabu numer 6725 to 126 tys. 580,18 zł, w tym: wynik samego Przeworska to 92 tys. 323,25 zł, Kańczugi –  25 tys. 524,77 zł i Gaci – 8 tys. 732,16 zł (łącznie na ulicach Przeworska, Kańczugi, Gaci i okolic kwestowało 50 wolontariuszy). Podczas finałowego koncertu WOŚP scena przeworskiego MOK wypełniła się talentami z regionu. Nie zabrakło lokalnych artystów z Aleksandrą Wajdą i Klaudią Zarzycką, zespołem Bella Voce i Chórem Uczniów SP nr 1 w Przeworsku na czele, a także pokazów akrobatyki sportowej, sztuk walki i breakdance, darmowych porad i badań zdrowotnych i oczywiście licytacji.

Reklama

Jak zawsze zwarci i niezawodni

Mimo zimowej aury, zapału i pozytywnej energii nie brakowało tez wolontariuszom z Lubaczowa, Wielkich Oczu i Cieszanowa. W tym roku pobili swój orkiestrowy rekord, bo wspólnymi siłami udało się im zebrać 199 tys. 440,19 zł, w tym wynik samego Lubaczowa to 92 tys. 656,34 zł. Jak zwykle w sprawnym i profesjonalnym rozliczaniu wolontariuszy w dniu finału wzięła udział niezawodna ekipa Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Finałowy koncert w Miejskim Domu Kultury, za sprawą wokalistów i prezentujących się zespołów, z pewnością umilił mieszkańcom niedzielę i dostarczył niezapomnianych wrażeń. A przed obiektem do syta – za drobny datek na orkiestrę – nakarmiły ich gospodynie z lokalnych kół gospodyń. Na Rynku czekały z kolei służby mundurowe, chętnie prezentując swój sprzęt i możliwości.  Dodatkowo na stoisku akcji „Pluszak za Grosika” można było nabyć maskotkę w zamian za wsparcie WOŚP.

33 tys. 670 zł 67 gr uzbierano z kolei dla WOŚP w Radymnie. Finał w postaci koncertu zespołu Kasety w Miejskim Ośrodku Kultury zagwarantował orkiestrowiczom dobre nastroje. Oprócz tego mogli skontrolować swój stan zdrowia i zarejestrować się w bazie DKMS. Całość spięło oczywiście tradycyjne światełko do nieba, które przybrało w tym roku wyjątkowo atrakcyjną formę.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/01/2025 16:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama