Nie tylko w Przemyślu, ale i różnych miejscowościach regionu grano w tym roku dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii. Dzięki zebranym do puszek datkom możliwe będzie zakupienie sprzętu diagnostycznego, który pomoże medykom w walce z nowotworami i innymi ciężkimi chorobami hematologicznymi u dzieci.
Co się działo w minioną niedzielę (26 bm.) w największych miejscowościach w naszym regionie? W Jarosławiu, podobnie jak w latach poprzednich, na ulice miasta wyszli wolontariusze. Orkiestrowych atrakcji nie brakowało – aktywnych przyciągnęły z pewnością bieg uliczny „Policz się z cukrzycą” i marsz nordic walking, a najmłodszych liczne animacje, w tym również te przygotowane w galerii handlowej. Były pokazy tańca, dobrze zaopatrzona strefa gastronomiczna i dobra muzyka, a także gratka dla fanów motoryzacji. Kulinarną niespodziankę w ramach aukcji przygotował też burmistrz miasta Marcin Nazarewicz. Była nią wspólna kolacja z nim w podziemiach ratusza, którą wygrał zwycięzca licytacji. Tuż przed godziną dwudziestą zaproszono mieszkańców na degustację finałowego tortu, którą zwieńczyło światełko do nieba z Teatrem Ognia Aurora. Padł też prawdziwy orkiestrowy rekord. Jarosław uzbierał niebagatelną sumę 230 tys. 536,96 zł!
Pełen emocji, radości, wzruszeń i niesamowitej energii był także finał WOŚP w Przeworsku. Wynik sztabu numer 6725 to 126 tys. 580,18 zł, w tym: wynik samego Przeworska to 92 tys. 323,25 zł, Kańczugi – 25 tys. 524,77 zł i Gaci – 8 tys. 732,16 zł (łącznie na ulicach Przeworska, Kańczugi, Gaci i okolic kwestowało 50 wolontariuszy). Podczas finałowego koncertu WOŚP scena przeworskiego MOK wypełniła się talentami z regionu. Nie zabrakło lokalnych artystów z Aleksandrą Wajdą i Klaudią Zarzycką, zespołem Bella Voce i Chórem Uczniów SP nr 1 w Przeworsku na czele, a także pokazów akrobatyki sportowej, sztuk walki i breakdance, darmowych porad i badań zdrowotnych i oczywiście licytacji.
Mimo zimowej aury, zapału i pozytywnej energii nie brakowało tez wolontariuszom z Lubaczowa, Wielkich Oczu i Cieszanowa. W tym roku pobili swój orkiestrowy rekord, bo wspólnymi siłami udało się im zebrać 199 tys. 440,19 zł, w tym wynik samego Lubaczowa to 92 tys. 656,34 zł. Jak zwykle w sprawnym i profesjonalnym rozliczaniu wolontariuszy w dniu finału wzięła udział niezawodna ekipa Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Finałowy koncert w Miejskim Domu Kultury, za sprawą wokalistów i prezentujących się zespołów, z pewnością umilił mieszkańcom niedzielę i dostarczył niezapomnianych wrażeń. A przed obiektem do syta – za drobny datek na orkiestrę – nakarmiły ich gospodynie z lokalnych kół gospodyń. Na Rynku czekały z kolei służby mundurowe, chętnie prezentując swój sprzęt i możliwości. Dodatkowo na stoisku akcji „Pluszak za Grosika” można było nabyć maskotkę w zamian za wsparcie WOŚP.
33 tys. 670 zł 67 gr uzbierano z kolei dla WOŚP w Radymnie. Finał w postaci koncertu zespołu Kasety w Miejskim Ośrodku Kultury zagwarantował orkiestrowiczom dobre nastroje. Oprócz tego mogli skontrolować swój stan zdrowia i zarejestrować się w bazie DKMS. Całość spięło oczywiście tradycyjne światełko do nieba, które przybrało w tym roku wyjątkowo atrakcyjną formę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze