Reklama

Orszak Trzech Króli pod papieskim hasłem

12/01/2019 15:30

Po raz czwarty ulicami Radymna przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegorocznemu pochodowi przyświecało hasło „Odnowi oblicze ziemi” nawiązujące do słów papieża Jana Pawła II.

Na radymniański Rynek orszaki ruszyły z trzech stron miasta. Zielony orszak azjatycki wyruszył spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, orszak afrykański miał zbiórkę na ulicy Kościuszki, wreszcie orszak europejski ruszył z ul. Kochanowskiego[paywall] . W centrum orszaki uformowały wspólną kolumnę i podążyły na plac przed kościołem św. Wawrzyńca. Tu młodzież związana z MOK przedstawiła inscenizacje jasełkowe: walkę dobra ze złem oraz moment złożenia przez mędrców pokłonu przed dzieciątkiem Jezus. Po tych kilku scenkach za udział w wydarzeniu i pomoc w organizacji orszaku podziękowała Dorota Gunia, dyrektor tutejszego MOK. Po niej życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Mieczysław Piziurny, a obchody zakończyła uroczysta msza w kościele św. Wawrzyńca.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2019-01-11 20:09:11

    Nielegalne zgromadzenie publiczne jest bezprawnym zawłaszczaniem przestrzeni publicznej co jest kwalifikowane jako przestępstwo. A mundurkowi niech od teraz wiedzą, że zabezpieczając takie nielegalne zgromadzenie stają się już świadomymi poplecznikami

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama