Reklama

OSP w służbie mieszkańcom od 110 lat [zdjęcia]

Szczere gratulacje i życzenia kolejnych lat skutecznej służby usłyszeli w niedzielne popołudnie, 3 maja, strażacy ochotnicy z Tryńczy. Tryniecka Ochotnicza Straż Pożarna świętowała tego dnia 110-lecie istnienia.

Okazała uroczystość, zorganizowana z okazji jubileuszu, rozpoczęła się mszą świętą, koncelebrowaną przez ks. proboszcza Romana Trzeciaka, z udziałem pocztów sztandarowych i strażaków jednostek OSP gminy Tryńcza. 


fot.UG Tryńcza
Jubileusz 110-lecia był okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych strażaków.

O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Edwarda Myłka. Ważnym dla strażackiej braci elementem niedzielnych obchodów było przekazanie i poświęcenie nowego samochodu dla trynieckiej jednostki. Wóz ratowniczo-gaśniczy marki Renault Midium będzie służył sprawnej ochronie przeciwpożarowej mieszkańców. Jubileusz był też okazją do przypomnienia zacnej historii jednostki i uhonorowania zasłużonych strażaków. 


fot.UG Tryńcza
Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych i strażaków jednostek OSP gminy Tryńcza.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni: dh Adam Nagórny i dh Zdzisław Kulpa, a srebrnym dh Dariusz Gwóźdź, dh Stanisław Wiecheć oraz dh Zygmunt Młynarski. Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa został wpięty nad lewą kieszenią  munduru druha Stanisława Sobali. Oprócz tego Odznaką „Strażak Wzorowy”  odznaczeni zostali: dh Kamil Szozda, dh Mariusz Strama i dh Zdzisław Wielgos.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2015-05-08 09:06:00

    Ciekawe czy czary tego kabana w złotej szacie odstraszą ogień piekielny :-)  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości