Już pod koniec maja zalew w ośrodku wypoczynkowym w Radawie został napełniony wodą. Wcześniej kąpielisko zostało odmulone i oczyszczono dno, przeprowadzono dezynfekcję piasku oraz niwelację plaży, wysprzątano brzeg zalewu oraz przycięto zakrzaczenia. Na wypoczywających czekają, poza plażą i możliwością kąpieli, dodatkowe atrakcje.
Na zalewie pojawiła się fontanna, są miejsca przystosowane dla dzieci. Powstaje pełnowymiarowa scena z bali drewnianych. Już działają punkty handlowe. Na teren ośrodka został przeniesiony park linowy. Na ukończeniu jest budowa oświetlenia ścieżki rowerowej biegnącej od strony Jarosławia do Radawy.
– Pod względem bakteriologicznym woda w zalewie jest czysta. Ma dobrą jakość, między innymi dlatego, że nie ma odprowadzeń zanieczyszczeń do Lubaczówki z gospodarstw. Ośrodek się rozwija. W ubiegłym roku odwiedziło go około 150 tysięcy osób, licząc na podstawie sprzedanych wejściówek – mówi Marian Ryznar, wójt Wiązownicy. Sam ośrodek proponuje do wynajęcia 10 domków letniskowych, ma też bogatą ofertę kulturalną. W liczącej około 150 gospodarstw miejscowości jest[paywall]około tysiąca prywatnych domków letniskowych. Powstają nowe. Ze sprzedaży działek pod rekreację gmina uzyskała w ciągu ostatnich 10 lat 4,5 mln zł. Wartość działek wzrosła w tym czasie dziesięciokrotnie. Zyski daje też sam ośrodek. W ubiegłym roku była to kwota rzędu 120 tys. zł. – Inwestujemy w Radawę. Zyskują na tym również mieszkańcy. Nie dzielimy ludzi na stałe mieszkających w Radawie i przebywających tu czasowo. Wszyscy mają równe prawa – zapewnia wójt.Radawa jest największym ośrodkiem wypoczynkowym w powiecie jarosławskim. Turystów przyciąga specyficzny mikroklimat, dobrze przygotowany i rozwijający się Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji oraz rozszerzająca się baza ofert prywatnych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pytanie za 100 punktów, czy chcąc skorzystać wyłącznie z parku linowego, muszę płacić dwukrotnie ? Tzn za wejście na teren ośrodka i potem drugi raz za korzystanie z parku ?
No to są jakieś jaja nasz orzeł samorządności stawia kolejne światełka, leje asfalt w Radawie, muzyka gra a ludzie co sobotę w tym skwarze są pozbawieni wody... , Przecież to nieludzkie żeby całe lato kolejny rok być pozbawionym wody, czy zabawa w Radawie usprawiedliwia taką sytuacje, czy wójt już całkiem zatracił zdrowy rozsądek!. Ja normalny obywatel mieszkaniec Wiązownicy protestuję przeciwko takim rządom, wszyscy odpowiedzialni włodarze w pierwszej kolejności zabezpieczają swoim mieszkańcom ich podstawowe potrzeby tj, woda z sieci o odpowiednim ciśnieniu, kanalizacja do każdego domu wymóg unii i ochrona środowiska to wynika też z ustawy o samorządzie, a jak jest w gminie Wiązownica?, bawmy się jest fajnie, można się lansować a czasami nawet próbować swoich walorów wokalnych nie mając do tego żadnych predyspozycji. Tak dalej być nie może, ludzie obudźcie się, gdzie my żyjemy. Pozdrawiam mieszkaniec tej gminy.
Pytanie za 100 punktów, czy chcąc skorzystać wyłącznie z parku linowego, muszę płacić dwukrotnie ? Tzn za wejście na teren ośrodka i potem drugi raz za korzystanie z parku ?
tak jest ;)
No to są jakieś jaja nasz orzeł samorządności stawia kolejne światełka, leje asfalt w Radawie, muzyka gra a ludzie co sobotę w tym skwarze są pozbawieni wody... , Przecież to nieludzkie żeby całe lato kolejny rok być pozbawionym wody, czy zabawa w Radawie usprawiedliwia taką sytuacje, czy wójt już całkiem zatracił zdrowy rozsądek!. Ja normalny obywatel mieszkaniec Wiązownicy protestuję przeciwko takim rządom, wszyscy odpowiedzialni włodarze w pierwszej kolejności zabezpieczają swoim mieszkańcom ich podstawowe potrzeby tj, woda z sieci o odpowiednim ciśnieniu, kanalizacja do każdego domu wymóg unii i ochrona środowiska to wynika też z ustawy o samorządzie, a jak jest w gminie Wiązownica?, bawmy się jest fajnie, można się lansować a czasami nawet próbować swoich walorów wokalnych nie mając do tego żadnych predyspozycji. Tak dalej być nie może, ludzie obudźcie się, gdzie my żyjemy. Pozdrawiam mieszkaniec tej gminy.