O dużym szczęściu może mówić 46-latek, którzy we wtorek, 21 kwietnia, podczas prac ziemnych wykopał pocisk odłamkowo-burzący.
Mężczyzna, w trakcie wykonywania wykopu minikoparką, zauważył przedmiot przypominający niewybuch. O swoich podejrzeniach bezzwłocznie zawiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy.
Ten skierował na miejsce policjantów z komisariatu w Radymnie. Miejsce, które wskazał 46-latek zostało natychmiast zabezpieczone przez mundurowych. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne a jego ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to skorodowany pocisk odłamkowo-burzący o średnicy 8,5 cm i długości 34 cm. O znalezisku powiadomiono saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zajęli się jego bezpiecznym zdetonowaniem.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze