Reklama

Ostrów: wykopał pocisk odłamkowo-burzący

26/04/2026 13:06

O dużym szczęściu może mówić 46-latek, którzy we wtorek, 21 kwietnia, podczas prac ziemnych wykopał pocisk odłamkowo-burzący.

Mężczyzna, w trakcie wykonywania wykopu minikoparką, zauważył przedmiot przypominający niewybuch. O swoich podejrzeniach bezzwłocznie zawiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy.

Ten skierował na miejsce policjantów z komisariatu w Radymnie. Miejsce, które wskazał 46-latek zostało natychmiast zabezpieczone przez mundurowych. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne a jego ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to skorodowany pocisk odłamkowo-burzący o średnicy 8,5 cm i długości 34 cm. O znalezisku  powiadomiono saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zajęli się jego bezpiecznym zdetonowaniem.

Reklama

em.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama