Reklama

Ostrzegają przed mandatem

09/06/2017 11:33

Straż Miejska w Jarosławiu znalazła sposób na parkujących w miejscu niedozwolonym. Ustawiony przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej z Lubelską znak, przypominający o skrzyżowaniu oraz informujący o wysokości mandatu, który grozi za zatrzymanie się w tym miejscu, jak na razie skutecznie odstrasza chętnych do pozostawienia samochodu.

Większość kierowców nic sobie z tego nie robi lub nie kojarzy zbiegu uliczek jako skrzyżowanie. Znak przy ul. Opolskiej jednoznacznie o przepisach przypomina. Warto się zastanowić nad umieszczeniem podobnych ostrzeżeń w obrębie starego miasta.

Przyzwyczajenia biorą górę

O parkujących byle gdzie pisaliśmy w lutym tego roku. – Nie było miejsca do zaparkowania. Akurat wyjeżdżał samochód. Zająłem jego miejsce. Gdy wróciłem po chwili, była już notatka straży miejskiej. Z karą nie dyskutuję, ale w okolicy Rynku zauważyłem więcej samochodów stojących w miejscach niedozwolonych. Ich nie rozliczono – mówił wtedy Tomasz Stańko, który za zatrzymanie się na ul. Opolskiej zapłacił 300 zł. – Lepszym rozwiązaniem byłoby na początek pouczenie skierowane do wszystkich łamiących przepisy w sąsiedztwie ratusza – uważał. Tam, gdzie się wtedy zatrzymał, nie do końca świadomy złamania przepisów, dziś stoi znak ostrzegający. Jego graficzna forma jest czytelna i każdy, kto obok zaparkuje, wie, że naraża się na 500-złotowy uszczerbek w portfelu.

Reklama

Pozostaje jednak sporo niejasności i wielu kierowców wciąż ma wątpliwości, gdzie można parkować, a gdzie zabraniają tego przepisy. W ubiegły czwartek spotkaliśmy w sąsiedztwie Rynku kilku kierujących, którzy zatrzymali się, patrząc tylko na to, że inni też tu parkują. Okolice Rynku i sam Rynek potrzebują ucywilizowania ruchu pojazdów, bo w zderzeniu przepisów ruchu drogowego z przyzwyczajeniami kierowców najczęściej górą są przyzwyczajenia.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    antek - niezalogowany 2017-06-09 12:12:25

    mandat za parkowanie w obrebie  skrzyzowania wynosi 300 zl. a nie 500 !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Driverr - niezalogowany 2017-06-09 16:58:17

    Inicjatywa naprawdę fajna :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2017-06-09 21:10:07

    Powinni na tablicy umieścić zdjęcie komendanta. Skuteczność gwarantowana w 100%.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama