Reklama

Oszuści nie próżnują. Oszukali 82-latkę

06/04/2018 10:18

Mieszkanka Jarosławia padła ofiarą oszustów. Miejscowi policjanci prowadzą ich poszukiwania i apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Kilkanaście dni temu do drzwi wymienionej zapukało 2 mężczyzn. Jeden z nich poinformował kobietę, że lokatorka posiada nadwyżkę w opłatach za wodę i przyszedł zwrócić jej tę kwotę. Jednocześnie wyjął z teczki banknot 200-złotowy i poprosił o rozmienienie go na dwa po 100 zł, co miało ułatwić zwrot pieniędzy. 

Pokrzywdzona postąpiła zgodnie z sugestią. Wtedy jeden z mężczyzn opuścił mieszkanie, twierdząc, że idzie kontynuować rozliczanie kolejnych mieszkańców bloku. Drugi wszedł do łazienki pod pozorem sprawdzenia licznika. Po około 10 minutach również wyszedł, twierdząc, że później przekaże potwierdzenie rozliczenia. Dopiero wtedy 82-latka zorientowała się, że nie otrzymała rzekomej nadpłaty, a z portfela zginęło jej jeszcze 400 złotych.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że jeden z mężczyzn miał około 50 lat, 170 cm wzrostu, był tęgi i miał okrągłą, rumianą twarz, z charakterystycznymi wypiekami. Ubrany był w ciemną kurtkę i spodnie. Drugi sprawca był szczupły, nosił krótkie włosy i miał około 160 cm wzrostu.

Reklama

– Prosimy wszystkie starsze osoby mieszkające samotnie o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nie wierzmy w przekazywane przez nieznajomych informacje dotyczące nadpłaty za użytkowanie mediów, bo wtedy, pod pretekstem rozmienienia banknotu, pokazujemy swój portfel, a często i oszczędności. Pamiętajmy, że rozliczenia należności i opłat dokonywane są przez firmy w sposób bezgotówkowy lub jako nadpłata zaliczana do bieżących płatności – informują policjanci.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości