Reklama

Otwarcie oczyszczalni ścieków. Mieszkańcy czekali na to długie lata

Kolejna, po odnowionych drogach, nowych chodnikach, doposażeniu szkół w nowoczesny sprzęt, inwestycja w gminie Fredropol została oddana do użytku. 6 grudnia w Rybotyczach doszło do uroczystego otwarcia oczyszczalni ścieków.

W uroczystości udział wzięły władze gminy na czele z wójtem Mariuszem Śnieżkiem, gminni radni, zastępca dyrektora Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie Jolanta Kazimierczak oraz mieszkańcy Rybotycz i zaproszeni goście. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł. Gminę samodzielnie nie byłoby stać na taki wydatek, ale udało się pozyskać dotację z Agencji Nieruchomości Rolnych w kwocie 759 tys. 695 zł, więc wkład finansowy gminy zamknął się sumą 754 tys. 758 zł. Dzięki dofinansowaniu został rozbudowany odcinek kanalizacji gminnej na łącznej długości 671 m bieżących oraz zmodernizowany budynek oczyszczalni w Rybotyczach[paywall].

– Gmina Fredropol jest wyjątkowo skutecznym beneficjentem programów realizowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Tylko gminy z dobrym menadżerem, gospodarzem tak umiejętnie wykorzystują możliwości realizacji inwestycji na terenach popegeerowskich, jakie stwarza nasza agencja – powiedziała  zastępca dyrektora Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie Jolanta Kazimierczak.
– Budowa kanalizacji gminnej była trudnym zadaniem . Nie możemy skorzystać z dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ponieważ gmina nie spełnia tak zwanego wskaźnika RLM, po angielsku People Equivalent. To jeden z podstawowych parametrów projektowych, określający liczbę mieszkańców na metr kwadratowy. Dlatego zostaliśmy zmuszeni do podziału inwestycji na etapy. Podobnie jest ze źródłami finansowania – stale musimy trzymać rękę na pulsie i dokładnie sprawdzać wszystkie dostępne programy z nadzieją, że może w którymś z nich otworzy się furtka dla naszej gminy. Mimo to udało nam się zrealizować w tym roku kolejny etap kanalizacji w miejscowości Rybotycze. Mamy odważne plany na przyszły rok. Jesteśmy na etapie przygotowania wniosków o dofinansowanie budowy Gminnego Ośrodka Kultury we Fredropolu, zagospodarowanie pod rekreację terenu nad Wiarem w Huwnikach, przygotowania Domu Pamięci Rodziny Fredrów, założycieli Kalwarii Pacławskiej, myślimy o rewitalizacji przestrzeni publicznej na terenie gminy. Pomysłów jest bardzo dużo, nie brakuje zapału i energii do pracy. Mam nadzieję, że uda nam się pomyślnie wystartować w konkursach i uzyskać dofinansowanie na nasze kolejne zamierzenia – stwierdził wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hugo co .... ..... - niezalogowany 2016-12-09 20:43:29

    Ale jaja. 9  osób przecina wstęgę  a  5  to obserwuje  , co nożyczek dla nich zabrakło czy wstęga za krótka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    M - niezalogowany 2016-12-09 21:34:16

    Po prostu myślenie nie jest ich najmocniejszą stroną

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2016-12-10 07:32:59

    To teraz ksiądz święci nawet gówno ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama