Budowa nowego mostu w Przemyślu została zrealizowana w zaplanowanym terminie. Mieszkańcy, szczególnie ci zmotoryzowani, z niecierpliwością wyczekują więc momentu ponownego otwarcia wyłączonych z ruchu odcinków ulic miasta. Będą się jednak musieli uzbroić w cierpliwość.
Kolejowa inwestycja – choć bardzo istotna i niewątpliwie korzystna dla Przemyśla – mocno utrudniła komunikację w mieście. Brak możliwości przejazdu pod mostem ulicą 22 Stycznia i Sportową nadal pozostaje sporym utrudnieniem dla kierowców, a konieczność stania w rządku aut na zakorkowanej w godzinach szczytu ulicy Krasińskiego zdążyła wywołać negatywne emocje u niejednego zmotoryzowanego mieszkańca. Takie niedogodności były jednak nieuniknione. Kierowcy liczyli na to, że już w lutym nieco odetchną, ale wszystko wskazuje na to, że na swobodny przejazd miastem trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.
Nowy most jest już wprawdzie gotowy, ale nadal prowadzone są prace drogowe pod obiektem.
– Inwestycja została zrealizowana w zaplanowanym terminie. Od 30 grudnia 2023 r., po oddaniu do użytkowania kolejnej nitki konstrukcji, poprzedzonym pozytywnymi próbami obciążeniowymi, ruch pociągów odbywa się już dwutorowo po nowym moście. W listopadzie br....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze