Reklama

Pacjenci szpitala zyskają przestrzeń rekreacyjno-kulturalną


Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu przymierza się do nowej inwestycji. Ma nią być budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową.


Przestrzeń tego typu wygospodarowana zostanie w miejscu obecnej wiaty magazynowej, dzięki planowanej rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku. Na wspomniane zadanie ogłoszony został już przetarg. Wyłoniony w nim wykonawca będzie odpowiedzialny za roboty rozbiórkowe, murarskie, posadzkarskie i ścienne. Do tego dojdą prace w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, wykończeniowe, remontowe i renowacyjne. Ze wszystkim będzie musiał się uporać do 30 listopada. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o gotową już dokumentację projektową, opracowaną przez firmę „San-Proj” Usługi Projektowe z Przeworska.

Aktualnie w miejscu, w którym planowana jest inwestycja, znajduje się niezamieszkały budynek. Intencją szpitala jest wykorzystanie go poprzez obudowanie płytami warstwowymi i zamontowanie stolarki drzwiowej i okiennej. Powstała w ten sposób przestrzeń rekreacyjno-kulturalna ma zapewnić pacjentom możliwość przebywania poza salami chorych. Obiekt będzie przydatny szczególnie w okresie niekorzystnych warunków atmosferycznych i stanowić ma rekompensatę spacerów na świeżym powietrzu w przypadku niepogody. Zamysłem władz szpitala jest, by w budynku pacjenci mogli wykonywać we własnym zakresie ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem prostego wyposażenia, jak piłki czy materace. Wewnątrz znajdzie się też stół do amatorskiej gry w tenisa stołowego i piłkarzyki. Maksymalna liczba[paywall] użytkowników, którzy jednocześnie będą mogli korzystać z obiektu, to 20 osób. Projektowany obiekt ma służyć będzie wyłącznie pacjentom przebywającym na terenie szpitala. W jego części zaplanowano też coś w rodzaju sceny oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Oddzielna część budynku służyć będzie do garażowania pojazdów transportu medycznego.

Reklama

Mimo że placówka nie ma wśród swoich pacjentów osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, w ramach inwestycji zaplanowano też realizację niezbędnych pochylni w celu zapewnienia dostępu do obiektu osobom mającym kłopoty z poruszaniem się, a także zaprojektowano toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/09/2025 14:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama