Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki zdrowotnej im. prof. Antoniego Kępińskiego w Jarosławiu przymierza się do nowej inwestycji. Ma nią być budynek rekreacyjno-kulturalny z zapleczem i częścią garażową.
Przestrzeń tego typu wygospodarowana zostanie w miejscu obecnej wiaty magazynowej, dzięki planowanej rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku. Na wspomniane zadanie ogłoszony został już przetarg. Wyłoniony w nim wykonawca będzie odpowiedzialny za roboty rozbiórkowe, murarskie, posadzkarskie i ścienne. Do tego dojdą prace w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych, roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, wykończeniowe, remontowe i renowacyjne. Ze wszystkim będzie musiał się uporać do 30 listopada. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o gotową już dokumentację projektową, opracowaną przez firmę „San-Proj” Usługi Projektowe z Przeworska.
Aktualnie w miejscu, w którym planowana jest inwestycja, znajduje się niezamieszkały budynek. Intencją szpitala jest wykorzystanie go poprzez obudowanie płytami warstwowymi i zamontowanie stolarki drzwiowej i okiennej. Powstała w ten sposób przestrzeń rekreacyjno-kulturalna ma zapewnić pacjentom możliwość przebywania poza salami chorych. Obiekt będzie przydatny szczególnie w okresie niekorzystnych warunków atmosferycznych i stanowić ma rekompensatę spacerów na świeżym powietrzu w przypadku niepogody. Zamysłem władz szpitala jest, by w budynku pacjenci mogli wykonywać we własnym zakresie ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem prostego wyposażenia, jak piłki czy materace. Wewnątrz znajdzie się też stół do amatorskiej gry w tenisa stołowego i piłkarzyki. Maksymalna liczba[paywall] użytkowników, którzy jednocześnie będą mogli korzystać z obiektu, to 20 osób. Projektowany obiekt ma służyć będzie wyłącznie pacjentom przebywającym na terenie szpitala. W jego części zaplanowano też coś w rodzaju sceny oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Oddzielna część budynku służyć będzie do garażowania pojazdów transportu medycznego.
Mimo że placówka nie ma wśród swoich pacjentów osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, w ramach inwestycji zaplanowano też realizację niezbędnych pochylni w celu zapewnienia dostępu do obiektu osobom mającym kłopoty z poruszaniem się, a także zaprojektowano toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze