Reklama

Paczki świąteczne dla Domu Matki i Dziecka od „Wód Polskich”

Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni z Przemyśla (wraz podległymi im jednostkami w: Ustrzykach Dolnych, Lesku, Sanoku, Jarosławiu, Dynowie i Lubaczowie) w piękny sposób zrealizowali dewizę, że warto pomagać, bo dobro wraca. Zorganizowali akcję charytatywną i przekazali przedświąteczne dary dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu.

Placówka ta działa od 2000 r. Prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Fundamentem działalności jest ochrona dziecka poczętego i pomoc samotnym matkom w okresie przed porodem i po urodzeniu dziecka. Bardzo ważną rolę odgrywa także przygotowywanie matek, najczęściej bardzo młodych, do godnego i samodzielnego życia w społeczeństwie[paywall]. Dom zapewnia mieszkanie, pełne utrzymanie, opiekę lekarską, socjalno-prawną, godne traktowanie i poczucie bezpieczeństwa samotnym matkom wraz z dziećmi do 5 roku życia oraz udziela schronienia kobietom – ofiarom przemocy w rodzinie oraz ich dzieciom, które nie ukończyły 18 lat.

– Poznawszy potrzeby tej placówki, nasz zespół przygotował świąteczne paczki, w których znalazły się między innymi: 43-calowy telewizor, artykuły spożywcze, higieniczne, kosmetyczne, upominki dla dzieci, a także dla mam. Przekazaliśmy je na ręce siostry Hiacynty Popiel, kierownik placówki. Odzew ze strony pracowników był cudowny. W swoim, ale i siostry Hiacynty imieniu dziękuję wszystkim moim pracownikom za zaangażowanie, otwarte serce oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym – powiedziała szefowa PGW Wody Polskie Zarządu Zlewni w Przemyślu Małgorzata Ossowska.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama