Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarządu Zlewni z Przemyśla (wraz podległymi im jednostkami w: Ustrzykach Dolnych, Lesku, Sanoku, Jarosławiu, Dynowie i Lubaczowie) w piękny sposób zrealizowali dewizę, że warto pomagać, bo dobro wraca. Zorganizowali akcję charytatywną i przekazali przedświąteczne dary dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu.
Placówka ta działa od 2000 r. Prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Fundamentem działalności jest ochrona dziecka poczętego i pomoc samotnym matkom w okresie przed porodem i po urodzeniu dziecka. Bardzo ważną rolę odgrywa także przygotowywanie matek, najczęściej bardzo młodych, do godnego i samodzielnego życia w społeczeństwie[paywall]. Dom zapewnia mieszkanie, pełne utrzymanie, opiekę lekarską, socjalno-prawną, godne traktowanie i poczucie bezpieczeństwa samotnym matkom wraz z dziećmi do 5 roku życia oraz udziela schronienia kobietom – ofiarom przemocy w rodzinie oraz ich dzieciom, które nie ukończyły 18 lat.
– Poznawszy potrzeby tej placówki, nasz zespół przygotował świąteczne paczki, w których znalazły się między innymi: 43-calowy telewizor, artykuły spożywcze, higieniczne, kosmetyczne, upominki dla dzieci, a także dla mam. Przekazaliśmy je na ręce siostry Hiacynty Popiel, kierownik placówki. Odzew ze strony pracowników był cudowny. W swoim, ale i siostry Hiacynty imieniu dziękuję wszystkim moim pracownikom za zaangażowanie, otwarte serce oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym – powiedziała szefowa PGW Wody Polskie Zarządu Zlewni w Przemyślu Małgorzata Ossowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze