78 lat minęło od tragicznych wydarzeń w Lipsku i okolicach, podczas których kilkudziesięciu mieszkańców tych miejscowości poległo w obronie swoich domostw.
Do uroczystości rocznicowych doszło 21 maja br. Obchody 78. rocznicy tych tragicznych wydarzeń rozpoczęła okolicznościowa msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipsku, koncelebrowana przez: dziekana ks. Juliana Leńczuka, wicedziekana ks. Waldemara Górskiego oraz wikariusza miejscowej parafii ks. Stanisława Książka[paywall].
Po nabożeństwie – jak co roku – uczestnicy udali się pod pomnik ofiar, gdzie modlitwą oraz złożeniem wieńców oddali hołd tym, którzy poświęcili życie w obronie swoich domostw w maju 1944 r.
Wieńce przy pomniku złożyli m.in.: burmistrz Narola Grzegorz Dominik, przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu Krzysztof Szawara, przedstawiciele Koła Rejonowego „Narol” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wraz z żołnierzem kompanii „Narol” Władysławem Wolańczykiem, kierownik Posterunku Policji w Narolu asp. sztab. Marek Żołądek czy dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu Dorota Szularz.
Obecni byli także uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu, Szkoły Podstawowej w Łukawicy oraz mieszkańcy gminy Narol. Uroczystość w Lipsku uświetniły poczty sztandarowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze