Już po raz szesnasty odbyła się w Przemyślu patriotyczna uroczystość pod hasłem „Zapal znicz wywiezionym”, upamiętniająca rocznicę deportacji Polaków na Sybir i powrotu zesłańców do ojczyzny. W br. ceremonia miała miejsce 10 lutego, symbolizując 86. rocznicę wywózki i 80. rocznicę powrotu do Polski. Uroczystości odbyły się także m.in. w Jarosławiu i Wietlinie.
Organizatorami tegorocznych obchodów w Przemyślu byli: przemyski oddział Związku Sybiraków, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjną mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie uczestnicy zapalili znicze przy tablicy Sybiraków, umieszczonej w murze świątyni. Głównym miejscem ceremonii był Pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia, do którego zebrani przemaszerowali wzdłuż Wybrzeża Ojca Św. Jana Pawła II...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze