Reklama

Pamięć o wywiezionych „na nieludzką ziemię” nie może zginąć... [ZDJĘCIA]


Już po raz szesnasty odbyła się w Przemyślu patriotyczna uroczystość pod hasłem „Zapal znicz wywiezionym”, upamiętniająca rocznicę deportacji Polaków na Sybir i powrotu zesłańców do ojczyzny. W br. ceremonia miała miejsce 10 lutego, symbolizując 86. rocznicę wywózki i 80. rocznicę powrotu do Polski. Uroczystości odbyły się także m.in. w Jarosławiu i Wietlinie.


Organizatorami tegorocznych obchodów w Przemyślu byli: przemyski oddział Związku Sybiraków, Urząd Miejski w Przemyślu oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjną mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Następnie uczestnicy zapalili znicze przy tablicy Sybiraków, umieszczonej w murze świątyni. Głównym miejscem ceremonii był Pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia, do którego zebrani przemaszerowali wzdłuż Wybrzeża Ojca Św. Jana Pawła II...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 65% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/02/2026 19:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama