W piątek, 14 listopada, w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Jarosławiu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Halinie Kic – wieloletniej dyrektor szkoły (w latach 1995 – 2016) oraz Jerzemu Matuszowi – burmistrzowi miasta Jarosławia (w latach 1994 – 1999).
W wydarzeniu, oprócz szkolnej społeczności i przedstawicieli jarosławskiego samorządu, uczestniczyli najbliżsi osób, którym tablica jest dedykowana. Burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz wystąpił tego dnia w podwójnej roli – i jako gospodarz miasta, i jako zięć śp. Jerzego Matusza. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas części oficjalnej, która odbyła się w szkole, nie zabrakło okolicznościowych przemówień oraz, rzecz jasna, części artystycznej przygotowanej przez uczniów „Dziewiątki”.
Na tablicy możemy przeczytać m.in. „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych (…) Wyjątkowej osobie, artystce o niezwykle wrażliwym sercu, inicjatorce rozbudowy oraz modernizacji budynku szkoły dokonanej przy współpracy z Panem Jerzym Matuszem – Burmistrzem Miasta Jarosławia z wdzięcznością społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Jarosławiu, Rodzina, Przyjaciele i Mieszkańcy”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze