w dzień 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, społeczność Szkoły Podstawowej w Olszanach, noszącej imię wielkiego Polaka, wspominała Go na wiele różnych sposobów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszanach Barbara Nawojska-Synus: – Chcieliśmy w tym roku w szczególny sposób uczcić pamięć o naszym Patronie. Z powodu panującej pandemii nie mogliśmy w tradycyjny sposób świętować tego wydarzenia, ale uczniowie naszej szkoły na wiele sposobów okazali szacunek i przywiązanie do Jana Pawła II. Powstało wiele pięknych prac plastycznych, wzruszających wierszy i listów, a także krótkie filmy, w których poprzez proste, szczere słowa wierszy i piosenek młodzi artyści powiedzieli, kim jest dla nich święty Jan Paweł II.
Pamięć o papieżu Polaku uczniowie wyrazili w twórczości plastycznej i literackiej. Tematem prac było dowolne przedstawienie Jana Pawła II, ilustrujące jego bogaty i barwny pontyfikat. Inspirację dla uczniów stanowiły: portrety, zdjęcia z podroży, spotkania z ludźmi. Na szczególną uwagę zasługują listy i wiersze napisane przez najmłodszych uczniów szkoły.
– Papież pokładał nadzieję w młodych. Uczniowie naszej szkoły potraktowali więc prace nie tylko jako zadanie do wykonania – malowali i pisali prosto z serca. Powołując się na słowa wiersza „Jesteśmy dumni Papieżu kochany, że patronujesz naszym uczniom zabieganym” – podsumowała wydarzenie B. Nawojska-Synus.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze