Reklama

Pamiętają o swoim patronie

02/06/2020 10:39

w dzień 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, społeczność Szkoły Podstawowej w Olszanach, noszącej imię wielkiego Polaka, wspominała Go na wiele różnych sposobów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olszanach Barbara Nawojska-Synus: – Chcieliśmy w tym roku w szczególny sposób uczcić pamięć o naszym Patronie. Z powodu panującej pandemii nie mogliśmy w tradycyjny sposób świętować tego wydarzenia, ale uczniowie naszej szkoły na wiele sposobów okazali szacunek i przywiązanie do Jana Pawła II. Powstało wiele pięknych prac plastycznych, wzruszających wierszy i listów, a także krótkie filmy, w których poprzez proste, szczere słowa wierszy i piosenek młodzi artyści powiedzieli, kim jest dla nich święty Jan Paweł II.

Pamięć o papieżu Polaku uczniowie wyrazili w twórczości plastycznej i literackiej. Tematem prac było dowolne przedstawienie Jana Pawła II, ilustrujące jego bogaty i barwny pontyfikat. Inspirację dla uczniów stanowiły: portrety, zdjęcia z podroży, spotkania z ludźmi. Na szczególną uwagę zasługują listy i wiersze napisane przez najmłodszych uczniów szkoły.

Reklama

– Papież pokładał nadzieję w młodych. Uczniowie naszej szkoły potraktowali więc prace nie tylko jako zadanie do wykonania – malowali i pisali prosto z serca. Powołując się na słowa wiersza „Jesteśmy dumni Papieżu kochany, że patronujesz naszym uczniom zabieganym” – podsumowała wydarzenie B. Nawojska-Synus.


R.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości