1 marca br., po raz 11. w Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Także w Przemyślu.
W lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie go ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka[paywall].
L. Kaczyński napisał wówczas m.in.
„(...) Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny (...)”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze