Reklama

Papierosowa kontrabanda o wartości ponad 100 tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

29/07/2018 12:30

Papierosową kontrabandę o wartości ponad 100 tysięcy złotych przechwycili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Towar znaleziono u obywateli Ukrainy.

Obydwaj kierowcy tego samego dnia przekraczali polsko-ukraińską granicę. Ich samochody zostały skierowane do szczegółowej kontroli. W jej trakcie celnicy wykryli, że w obydwu autach zastosowano bliźniaczo podobne sposoby na przemyt, tj. podwójną podłogę i wykorzystanie kół zapasowych. W każdym z pojazdów ukrytych było po 4 tys. paczek papierosów. W stosunku do 20- i 21-latka Służba Celno-Skarbowa wszczęła postępowanie karne skarbowe, a także skierowała wnioski do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu. Młodszy wyjaśnił, że samodzielnie dokonał przeróbek w konstrukcji. Drugi z kierowców powiedział, że skrytka w podłodze to efekt przeróbki, jaką zlecił w jednym z ukraińskich warsztatów samochodowych.

W 2017 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w województwie podkarpackim udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 32 mln szt. papierosów o wartości blisko 21 mln zł. Zatrzymali także 145 samochodów, które posłużyły do przemytu. Zwalczając przestępczość transgraniczną, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu wszczęli 13260 postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe. Nałożyli 10 736 mandatów karnych o wartości 4,4 mln złotych.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Y - niezalogowany 2018-07-29 18:35:38

    Dalej kabany? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    camike - niezalogowany 2018-07-30 06:08:47

    Thanks to this article I can learn more. Expand your knowledge and abilities. Actually the article is very practical.http://uspstrackingmap.com

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    misza - niezalogowany 2018-07-30 12:40:36

    za malo dali celnikowi z reguly wjoza wiecej jak mowia celnik chcial sie  upewnic i wtopa a tyle razy jechali na niego bo celnik kazal

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama