– Pamiętam wasze oczy, waszą obecność – wspominał papieską wizytę w Lubaczowie osobisty fotograf Jana Pawła II Arturo Mari. Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej opowiadał o codziennej pracy u boku papieża, pielgrzymkach i o tym, kiedy widział go zdenerwowanego.
Arturo Mari zaczął fotografować papieży w 1956 r., za pontyfikatu Piusa XII i potem był fotografem jego następców: Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II i Benedykta XVI. Na emeryturę przeszedł w 2007 r. Przyznaje, że z biegiem lat zmieniały się sposób i możliwości fotografowania. – Kiedyś miałem na ramieniu kilka aparatów, żeby zawsze móc zrobić zdjęcie. Teraz na jednej karcie pamięci można zrobić kilka tysięcy zdjęć – opowiadał. Zapewniał, że z wszystkimi papieżami dobrze mu się współpracowało i wszyscy byli bardzo życzliwi. – Żyłem jak w rodzinie – mówił. Tłumaczył, że zawsze był cieniem papieża i towarzyszył mu krok w krok. – Musiałem zachowywać tylko jedną zasadę: być dyskretnym i nie przeszkadzać – wyjawił.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>Papież wygonił Gierka z Urbanem<O co chodzi z tym wyganianiem i co ma Gierek wspólnego z Urbanem?No i co ma tytuł do treści tego artykułu?To teraz już redaktorzy tak jak politycy, urzędnicy, sędziowie itd. - mogą pisać co bądź bez żadnej odpowiedzialności?
czerupa - prymityw jesteś i wykazujesz się wyjątkową indolencją, jeśli nie wiesz, co ma wspólnego Gierek i Urban. Na dodatek oceniasz po przeczytaniu tylko fragmentu artykułu....
A gdzie niby Lolek wygonił tego Urbana, bo przecież on mieszkał i dalej zamieszkuje w Polszy i ma się całkiem dobrze ?!?
>Papież wygonił Gierka z Urbanem<O co chodzi z tym wyganianiem i co ma Gierek wspólnego z Urbanem?No i co ma tytuł do treści tego artykułu?To teraz już redaktorzy tak jak politycy, urzędnicy, sędziowie itd. - mogą pisać co bądź bez żadnej odpowiedzialności?
czerupa - prymityw jesteś i wykazujesz się wyjątkową indolencją, jeśli nie wiesz, co ma wspólnego Gierek i Urban. Na dodatek oceniasz po przeczytaniu tylko fragmentu artykułu....
A gdzie niby Lolek wygonił tego Urbana, bo przecież on mieszkał i dalej zamieszkuje w Polszy i ma się całkiem dobrze ?!?