Reklama

Park Dworski w Chłopicach wypielęgnowany

Prawie 55 tys. zł. wyniosły prace konserwatorsko-pielęgnacyjne 116 zabytkowych drzew rosnących w Parku Dworskim na terenie Chłopic. 21 tys. 500 zł pochodziło z budżetu gminy, 13 tys. ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 20 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Wśród poddanych pielęgnacji roślin znalazły się: kasztanowiec biały, wiąz szypułkowy, jesion wyniosły, lipa szerokolistna i skrzydłorzech kaukaski.

Część z nich to pomniki przyrody, które na co dzień pełnią nie tylko[paywall] funkcję przyrodniczą, ale również edukacyjną. Prace zostały wykonane poza okresem lęgowym większości ptaków – na przełomie października i listopada i objęły niemal połowę drzew w parku.

Polegały na usunięciu posuszu (drzew martwych lub zamierających na skutek opanowania przez szkodniki, zbytniego zagęszczenia czy zmian w środowisku) i wykonaniu cięć tzw. sanitarnych.

Usunięto również te w zaawansowanym procesie chorobotwórczym, które zagrażały pobliskim zabudowaniom (w tym szkole) i stwarzały niebezpieczeństwo powalenia.

Reklama


fot.UG Chłopice
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama