Reklama

Park Lubomirskich wzbogaci się o nowe rzeźby [wideo]

27/08/2015 16:29

W Parku Lubomirskich kończy się właśnie IV Plener Rzeźbiarski. Przy Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej pojawią się: ślimak, kot, jamnik i jedna forma abstrakcyjna.

Wzięło w nim udział czterech artystów: Tomasz Bielański, Leszek Matysiak, Jacek Wydrzyński i Zbigniew Gaweł. – Plener to wymiana doświadczeń, każdy coś wie, każdy czegoś się nauczył wcześniej, kogoś poznał. Tutaj można zaczerpnąć od innych – mówią zgodnie.[paywall]
Datą wyznaczoną na zakończenie pleneru jest środa, 26 sierpnia. – Park się jednak nie zamyka tego dnia. Jeśli nie zdążymy, będziemy kontynuować nasze prace po tym terminie – mówi Tomasz Bielański.
Plenery w Przemyślu organizowane są regularnie od 2012 r. Ich efektem są drewniane rzeźby, które stały się atrakcją Parku Lubomirskich na Bakończycach. Ludzie chętnie się przyglądają pracy artystów, a później jeszcze chętniej oglądają ich dzieła oraz je fotografują. Niedźwiedź, sowa, orzeł, czy Światowid to tylko niektóre drewniane postacie, które pojawiły się w parku. Wzbudzają zainteresowanie zarówno dorosłych, jak i dzieci, które chętnie się przy nich fotografują.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama