Reklama

Parkowanie na jarosławskim Rynku ciągle problematyczne

22/09/2015 11:33

Jedni chcą, inni nie, a są i tacy, którzy idą na przeczekanie, licząc, że sprawa sama się rozwiąże. Tak można opisać podejście do zmian w ruchu na jarosławskim Rynku i uliczkach z nim sąsiadujących z nim. Na razie został on w części otwarty dla samochodów, ale projekt burmistrza systematyzujący ruch nie może znaleźć zrozumienia radnych.

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta działającej przy Radzie Miasta Jarosławia burmistrz Waldemar Paluch przedstawił rajcom projekt przygotowany na wniosek mieszkańców miasta i przedsiębiorców. – Aktualizuje on[paywall] strefę ograniczonego postoju i płatnego parkowania. Przewidziane jest w nim utworzenie około 40 nowych miejsc parkingowych oraz zmianę sposobu pobierania opłat za parkowanie przez wprowadzenie parkomatów dających możliwość bezpłatnego postoju przez pierwsze 30 minut. Ten projekt był już przedstawiony na sesji rady, ale odłożono go do ponownej analizy – wyjaśnia W. Paluch.

Ze swoim projektem wyszli również radni, a dokładniej Agnieszka Wywrót. Jej autorskie rozwiązanie przewiduje utworzenie trzech stref w obrębie Rynku. Strefa A obejmowałaby ul. Grodzką, wyłączając z niej całkowicie ruch pojazdów. Strefa B zamykałaby ruch samochodów w sąsiedztwie pl. św. Michała od soboty po południu do poniedziałku rano, a strefa C przeznaczona byłaby do płatnego parkowania. Według burmistrza oba projekty można połączyć, tworząc koncepcję odpowiadającą wszystkim stronom. Jednak radni nie mieli określonego zdania na posiedzeniu komisji i uznali, że nad propozycjami trzeba dyskutować na kolejnych spotkaniach. Tym sposobem sprawa została zawieszona. Przy napiętej sytuacji między burmistrzem a częścią radnych większość dyskusyjnych spraw trafia na barierę, która z jednej strony ich nie odrzuca, ale też nie pozwala na kontynuację. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-23 08:29:46

    plac na rynku powinien być jednym wielkim parkingiemtak było od 1387 rokutak było od lat sklepy przy płycie rynku miały obrótpracownicy tych sklepów poborydopiero dądrowski burmistrzzmienił stare dobre zwyczaje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wjola - niezalogowany 2015-09-23 14:34:28

    rynek powinien być zamknięty dla ruchu samochodow.  do hali targowej czy do sklepow przy grodzkiej lub na rynku towar można dowieźc od ulicy Franciszkanskiej, placu Mickiewicza, Spytka.Poza tym, co za idiota oznakował ulicę Trybunalską - od wjazdu z ulicy Franciszkanskiej jest znak zakaz ruchu ( bez żadnych wyłączeń ), natomiast na koncu tej drogi jest znak ustąp pierwszeństwo ..... czy tym miastem zarządza ktoś, kto ma IQ powyżej 100 ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piekarska - niezalogowany 2015-09-23 19:23:28

    Tym miastem zarządza obecnie burmistrz, zastępca - specjalista samorządowiec, doradcy w liczbie bliżej nie określonej w tym biznesmeni Rozbój i Podstęp, hala targowa i oczadziali mieszkańcy-elektorat, którym wydaje się jeszcze, że mają na cokolwiek jakikolwiek wpływ.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama