Ciekawy spór opisaliśmy w dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego. Starszy obywatel Przemyśla zabrał wnuka na obchody rocznicowe powstania warszawskiego. Chciał, aby następne pokolenia nie zapominały o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych. Obok Pomnika Orląt Przemyskich, przy którym zaplanowano obchody, zastał głównie organizatorów, czyli harcerzy oraz Młodzież Wszechpolską.
Mowy okolicznościowe wygłosili prezydent miasta i wójt gminy Przemyśl. Naszego czytelnika oburzył fakt słabego – jego zdaniem – nagłośnienia uroczystości. – Ani ja, ani mój wnuk prawie nic nie słyszeliśmy z oficjalnych wystąpień – podsumował.
Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu wyjaśnił: organizatorzy nie zgłosili zapotrzebowania na nagłośnienie rocznicy powstania. – Było wystarczające, ale wymagało od obecnych podejścia przynajmniej w pobliże uroczystości – dodał wójt gminy Przemyśl.
Na moście i po drugiej stronie ulicy od Pomnika stało może kilkadziesiąt osób. Jak sądzę, wśród nich trochę przypadkowych gapiów także. O wiele poważniejszym problemem od nagłośnienia była kiepska, a po prawdzie żadna frekwencja. Nie wiem, z czego to wynika, ale obserwuję wyraźny rozdźwięk między dudnieniem przeróżnych oficjalnych czynników o potrzebie patriotycznego wychowania a realizmem codzienności.
Czego zabrakło tym razem? To pytanie do organizatorów tych i następnych uroczystości rocznicowych. Młodych obywateli trzeba czymś zaskoczyć. W przeciwnym razie wystarczy im błogie przysiadywanie nad brzegiem Sanu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Duża grupa z Przemyśla pojechała na obchody do Warszawy.
Nic tak nie dołuje jak celebrowanie klęsk.Moze najwyższy czas celebrować zwycięstwa tak jak to czynią inni.A przegrani.A kogo oni obchodzą.Nie ma tutaj dumy narodowej tylko płaczliwy ceremoniał i branie na litość.Co to za patriotyzm budowany na klęskach i tylko klęskach.
Oj , Panie Wielgucki , ma Pan już " wysokie" , a nawet bardzo wysokie czoło , czyli lata najlepsze za sobą , a wrogośc do Polski / obecnej / jak u masona czy liberała z pejsami lub u jakiegoś degenerata z Brukselki . Rozumiem ,że " ta" , obecna Polska , nieodpowiada Panu i wielu pańskim kolegom , również w Redakcji , ale jesteście w zdecydowanej mniejszości . Demokracja na którą Pan i wielu Panu podobnych się tak chętnie powołuje , to jak wiadomo , RZĄDY WIĘKSZOŚCI . Osiem lat dobijania resztek polskiego przemysłu , wyprzedaż polskiej ziemi , chęć sprowadzania do naszego , jednolitego pod względem narodowym obcego elementu " bo tak chce UE" , i spełnianie wielu innych zachcianek degeneratów ze zgniłego spedalonego Zachodu , do była dla Pan i mu podobnych ok . Ale jak te tendencje , bardzo niekorzystne dla Polski zostały zatrzymane , to urządzacie awantury pod pretekstem " braku "TK . jest tego klasycznym przykładem , gdzie starzy towarzysze tracą swe wpływy i napuszcaja przertóżnych wrogów Polski i Polaków zdegenerowaną Brukselkę na Polskę . NIC Z TEGO NIE WYJDZIE. CZESI MAWIAJĄ " TO SE NE WRATI".
Typowa odpowiedź głupiego Polaka,pełnego kompleksów,zaściankowośći,wystraszonego zmieniającym się światem gdzie przebłyski tegoż docierają do Przemyśla.Ze świata to najdalej widział Radymno i Watykan w wycieczce kościelnej.Przestraszony ogromnym światem i innymi ludźmi.Tak trzymaj i cofaj się do tyłu,oglądaj do tyłu,celebruj wszystkie narodowe klęski i płaczliwie domagaj się od świata"sprawiedliwości".A takich nawet nikt kopnąć nie chce by butów nie pobrudzić i może śmierdzieć.
Nie jesteś Polakiem.Zdradziło Cię: "cofaj się do tyłu". "Język polska, trudna język". Może korepetycje?
Ruski troll?Banderowski troll?Niemiecki troll?Catwoman zabroniła mi wchodzić na stonę: www.zycie.plBez odbioru.
Hi to everyone here! I am really thankful for the information in this thread and i hope that it will be used in this web blog: https://writemypapernow.org So just try to use it and share the results here!
Hello ! You can always buy essays papers here at [URL=https://www.essay-company.com/academic-papers]www.essay-company.com/[/URL]. Just fill the form on our website and right after that our subject-relevant expert will start working.
Duża grupa z Przemyśla pojechała na obchody do Warszawy.
Nic tak nie dołuje jak celebrowanie klęsk.Moze najwyższy czas celebrować zwycięstwa tak jak to czynią inni.A przegrani.A kogo oni obchodzą.Nie ma tutaj dumy narodowej tylko płaczliwy ceremoniał i branie na litość.Co to za patriotyzm budowany na klęskach i tylko klęskach.
Oj , Panie Wielgucki , ma Pan już " wysokie" , a nawet bardzo wysokie czoło , czyli lata najlepsze za sobą , a wrogośc do Polski / obecnej / jak u masona czy liberała z pejsami lub u jakiegoś degenerata z Brukselki . Rozumiem ,że " ta" , obecna Polska , nieodpowiada Panu i wielu pańskim kolegom , również w Redakcji , ale jesteście w zdecydowanej mniejszości . Demokracja na którą Pan i wielu Panu podobnych się tak chętnie powołuje , to jak wiadomo , RZĄDY WIĘKSZOŚCI . Osiem lat dobijania resztek polskiego przemysłu , wyprzedaż polskiej ziemi , chęć sprowadzania do naszego , jednolitego pod względem narodowym obcego elementu " bo tak chce UE" , i spełnianie wielu innych zachcianek degeneratów ze zgniłego spedalonego Zachodu , do była dla Pan i mu podobnych ok . Ale jak te tendencje , bardzo niekorzystne dla Polski zostały zatrzymane , to urządzacie awantury pod pretekstem " braku "TK . jest tego klasycznym przykładem , gdzie starzy towarzysze tracą swe wpływy i napuszcaja przertóżnych wrogów Polski i Polaków zdegenerowaną Brukselkę na Polskę . NIC Z TEGO NIE WYJDZIE. CZESI MAWIAJĄ " TO SE NE WRATI".