15-letni Patryk Dudek ma poważną wadę wzroku. Nie może oglądać telewizji, korzystać z komputera, ani czytać książek. Wada postępuje, ale Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Jarosławiu stwierdził, że chłopak nie wymaga stałej opieki ze strony innej osoby. Mimo, że rok wcześniej specjaliści orzekli, że takiej opieki wymaga.
„(...) występujące u dziecka schorzenia znacznie zaburzają funkcjonowanie organizmu, powodując u niego trwałe zmiany i uniemożliwiają prawidłowy rozwój dziecka” – napisali wówczas specjaliści z Rzeszowa. Wskazali, że konieczne jest zapewnienie Patrykowi całkowitej pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz w procesie leczenia i edukacji.
Chłopak przyznaje, że w okularach lub soczewkach jest w stanie coś przeczytać albo obejrzeć telewizję, ale bardzo krótko, bo oczy szybko się męczą. Patryk ma indywidualny tok nauczania.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ślepa to jest ale ta cała pseudo komisja złożona z totalnie bezdusznych cwanych darmozjadów, których utrzymujemy my wszyscy!
ślepa to jest ale ta cała pseudo komisja złożona z totalnie bezdusznych cwanych darmozjadów, których utrzymujemy my wszyscy!