Reklama

Pawilon na stoku znowu na sprzedaż!

Na budowę pawilonu na stoku narciarskim na Zniesieniu w Przemyślu władze miasta wydały ok. 2,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z miejskiego budżetu. Obiekt powstał, ale nie było pomysłu, co z nim dalej robić. Po wielokrotnych nieudanych próbach sprzedaży miało tam powstać centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe. Nie powstanie. Pawilon znowu jest na sprzedaż!

W połowie kwietnia 2015 r. z radością odnotowaliśmy fakt, że władze miasta wreszcie znalazły pomysł na zagospodarowanie pawilonu na stoku, który stał się jednym z symboli – jak swego czasu twierdzili opozycyjni radni – niegospodarności rządzących. Prace przy budowie rozpoczęły się jesienią 2010 r. Obiekt miał być uzupełnieniem dotychczasowej oferty stoku, również poza sezonem zimowym. Władze miasta liczyły, że znajdą chętną firmę, która w zamian za sfinansowanie wykończenia obiektu uzyska dzierżawę drugiego piętra[paywall]. Niestety, nikt się nie skusił, mimo kilku ogłaszanych przetargów na wydzierżawienie terenu wraz z budynkiem na 25 lat (przy założeniu, że dzierżawca poniesie koszty dokończenia inwestycji, które zostałyby rozliczone w kwocie płaconego czynszu – przyp. aut.). W br. budynek miał przestać straszyć, bo miały się rozpocząć prace remontowo-budowlane pod centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności w ramach projektu „Integracja działań na rzecz rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl”. Pod koniec marca br. władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie projektu, który musiał zostać opracowany w oparciu o istniejącą dokumentację oraz obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powierzchnia użytkowa centrum miała wynosić ponad tysiąc metrów kwadratowych. W części tzw. przyziemnej miały się znajdować pomieszczenia warsztatowe i sanitarne, na parterze natomiast sala konferencyjno-szkoleniowa, zaplecze gastronomiczne i pomieszczenia z węzłami sanitarnymi.

Nici z planów

Niestety, nic z tych planów nie wyszło! Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przemyśla (24 października br.) radni przyjęli uchwałę w sprawie sprzedaży działki, na której usytuowany jest pawilon. Trwały zarząd nad obiektem ma Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Sprzedaż da możliwość dokończenia budowy i zapewnienia właściwej obsługi narciarzy na stoku, co było ideą przyświecającą budowie. Do niedawna proponowanym rozwiązaniem gwarantującym zakończenie budowy pawilonu było włączenie go w projekt inkubatora przedsiębiorczości, planowano w tym miejscu utworzenie centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowego. Niestety, do tej pory nie znamy zasad i warunków konkursu, do którego będziemy zgłaszać projekt inkubatora. Z dużym jednak prawdopodobieństwem już teraz możemy przewidywać, że w przypadku pawilonu dofinansowanie z właściwego działania RPO województwa wynosiłoby 50 procent, a więc także wkład własny gminy byłby większy niż zakładaliśmy. Stąd wspomniana propozycja sprzedaży nieruchomości i wyłączenie jej z projektu inkubatora, który, oczywiście, zamierzamy realizować nadal, między innymi nawiązując wstępną współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Karceeek - niezalogowany 2016-10-24 19:52:57

    2,5 mln zł?  za co ? Ciężko nazwać stan w jakim znajduje się ten (pustostan) tylko szkoda tych turystów którzy zwiedzają Kopiec Tatarski i nie mają gdzie usiąść wypić kawę czy zjeść prawdziwy obiad w prawdziwej restauracji z widokiem na pogórze przemyskie! Brawo władze Przemyślą!  A może kościół na wzniesieniu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Catwoman - niezalogowany 2016-10-24 20:38:55

    !Mąka-Sojka Architekci!Pan Robert chciał nam 'zrobić dobrze'.  Za nasze pieniądze!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zmora - niezalogowany 2016-10-24 22:03:01

    jacy turyści ?  gdyby miasto zadbało o turystów i było by ich więcej to chętnych na pawilon też by nie brakowało nikt na garstkę turystów przyjeżdżających do Przemyśla i na Kopiec nie wyłoży grubej kasy na taki lokal 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama