Na budowę pawilonu na stoku narciarskim na Zniesieniu w Przemyślu władze miasta wydały ok. 2,5 mln zł. Pieniądze pochodziły z miejskiego budżetu. Obiekt powstał, ale nie było pomysłu, co z nim dalej robić. Po wielokrotnych nieudanych próbach sprzedaży miało tam powstać centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe. Nie powstanie. Pawilon znowu jest na sprzedaż!
W połowie kwietnia 2015 r. z radością odnotowaliśmy fakt, że władze miasta wreszcie znalazły pomysł na zagospodarowanie pawilonu na stoku, który stał się jednym z symboli – jak swego czasu twierdzili opozycyjni radni – niegospodarności rządzących. Prace przy budowie rozpoczęły się jesienią 2010 r. Obiekt miał być uzupełnieniem dotychczasowej oferty stoku, również poza sezonem zimowym. Władze miasta liczyły, że znajdą chętną firmę, która w zamian za sfinansowanie wykończenia obiektu uzyska dzierżawę drugiego piętra[paywall]. Niestety, nikt się nie skusił, mimo kilku ogłaszanych przetargów na wydzierżawienie terenu wraz z budynkiem na 25 lat (przy założeniu, że dzierżawca poniesie koszty dokończenia inwestycji, które zostałyby rozliczone w kwocie płaconego czynszu – przyp. aut.). W br. budynek miał przestać straszyć, bo miały się rozpocząć prace remontowo-budowlane pod centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowe Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacyjności w ramach projektu „Integracja działań na rzecz rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl”. Pod koniec marca br. władze miasta ogłosiły przetarg na wykonanie projektu, który musiał zostać opracowany w oparciu o istniejącą dokumentację oraz obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powierzchnia użytkowa centrum miała wynosić ponad tysiąc metrów kwadratowych. W części tzw. przyziemnej miały się znajdować pomieszczenia warsztatowe i sanitarne, na parterze natomiast sala konferencyjno-szkoleniowa, zaplecze gastronomiczne i pomieszczenia z węzłami sanitarnymi.
Niestety, nic z tych planów nie wyszło! Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przemyśla (24 października br.) radni przyjęli uchwałę w sprawie sprzedaży działki, na której usytuowany jest pawilon. Trwały zarząd nad obiektem ma Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
– Sprzedaż da możliwość dokończenia budowy i zapewnienia właściwej obsługi narciarzy na stoku, co było ideą przyświecającą budowie. Do niedawna proponowanym rozwiązaniem gwarantującym zakończenie budowy pawilonu było włączenie go w projekt inkubatora przedsiębiorczości, planowano w tym miejscu utworzenie centrum konferencyjno-szkoleniowo-warsztatowego. Niestety, do tej pory nie znamy zasad i warunków konkursu, do którego będziemy zgłaszać projekt inkubatora. Z dużym jednak prawdopodobieństwem już teraz możemy przewidywać, że w przypadku pawilonu dofinansowanie z właściwego działania RPO województwa wynosiłoby 50 procent, a więc także wkład własny gminy byłby większy niż zakładaliśmy. Stąd wspomniana propozycja sprzedaży nieruchomości i wyłączenie jej z projektu inkubatora, który, oczywiście, zamierzamy realizować nadal, między innymi nawiązując wstępną współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Wschodnioeuropejską – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.2,5 mln zł? za co ? Ciężko nazwać stan w jakim znajduje się ten (pustostan) tylko szkoda tych turystów którzy zwiedzają Kopiec Tatarski i nie mają gdzie usiąść wypić kawę czy zjeść prawdziwy obiad w prawdziwej restauracji z widokiem na pogórze przemyskie! Brawo władze Przemyślą! A może kościół na wzniesieniu
!Mąka-Sojka Architekci!Pan Robert chciał nam 'zrobić dobrze'. Za nasze pieniądze!
jacy turyści ? gdyby miasto zadbało o turystów i było by ich więcej to chętnych na pawilon też by nie brakowało nikt na garstkę turystów przyjeżdżających do Przemyśla i na Kopiec nie wyłoży grubej kasy na taki lokal
A co Wy wogóle z tym pawilonem wyskakujecie i mydlicie ludziom oczęta. Przecież cały ten industrialny kompleks zwany Nartostradą czy też przez złośliwych Nartostratą, od początku do końca, to jedna wielka porażka i nieporozumienie. No i powiedzcie ludzie szczerze na jaki ciul nam to wszystko było do szczęścia potrzebne ?!?
Myślę jednak że jedynym nabywca tego bunkra będzie Choma , wielki gospodarz i włodarz Przemyśla, który wyprzedził w rankingu Pana Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Ciekawe jednak jest czy ktoś z redakcji Newsweeka kiedykolwiek był w Przemyślu i Rzeszowie dla porównania dokonań tych panów prezydentów.
Jedno pytanie , czy w Przemyślu jest jeszcze Prokuratura i Wydział PG Komendy Miejskiej Policji. Jeśli są to dlaczego jeszcze nie jest wszczęte dochodzenie lub śledztwo z urzędu w wlaśnie w sprawie niegospodarności i niewłaściwe zarządzanie mieniem dużej wartości oraz działanie na niekorzyść miasta obojętnie kto tym mieniem zarządzał i zarządza. Przecież urzędy ścigają ludzi latami za parę złotych . Co na to radni nawet z tej dziwacznej koalicji , pisowcy obudźcie się , co się z wami dzieje , dlaczego to tolerujecie i udajecie że się nic nie dzieje. Czy nie widzicie tych obdartych z tynku kamienic , wystarczy wyjść poza rynek , poza centrum miasta , czy nie widzicie stanu tzw. zielonego rynku który za te pieniądze dawno mógł zostać zrewitalizowany i dokończony, nie widzicie innych potrzeb miasta , a tu 2,5 miliona w błoto , bo tego nikt nie kupi , nikt nie dokończy, frajera nie znajdziecie. Przecież nie potrafiliście nawet zagospodarować tego Domku Ogrodnika zrewitalizowanego i odnowionego pięknie za friko przez Firmę NOVA z Gliwic. Wstyd mi za takich gospodarzy miasta. za was , za rade za ojców miasta.
Dwie i pół bańki w błoto, jednakowoż za sam ten tzw. pawilon, a co chyba bardziej istotne, cała ta nierentowna i chybiona inwestycja pod nazwą stok narciarski, z tego co się orientuję, kosztowała, bagatelka, jakieś 60 melonów. No i co na to powiecie ?!?
Prezydencie Przemyśla pogadaj ze swoim wspolnikiem co sprzedajesz mu działki pod sklepy :D niech tutaj też sklep powstanie :)
He fakt tam jeszcze nie ma piotrusia haha. A kto mu polowe dzialek na kruchelu sprzedal za grosze od huja pól? Co z tym zrobia podbija cene i zarobia. Porazka
Stok to jedno,pawilon drugie ale najlepsza jest rynna snowbordowa tez za 2,5 banki która nikomu nie słuzy od 5 lat.Golna kolej juz chca sprzedac ukraincom.Moze i piotrus pralnia pieniedzy.
2,5 mln zł? za co ? Ciężko nazwać stan w jakim znajduje się ten (pustostan) tylko szkoda tych turystów którzy zwiedzają Kopiec Tatarski i nie mają gdzie usiąść wypić kawę czy zjeść prawdziwy obiad w prawdziwej restauracji z widokiem na pogórze przemyskie! Brawo władze Przemyślą! A może kościół na wzniesieniu
!Mąka-Sojka Architekci!Pan Robert chciał nam 'zrobić dobrze'. Za nasze pieniądze!
jacy turyści ? gdyby miasto zadbało o turystów i było by ich więcej to chętnych na pawilon też by nie brakowało nikt na garstkę turystów przyjeżdżających do Przemyśla i na Kopiec nie wyłoży grubej kasy na taki lokal