Do końca listopada bieżącego roku potrwać mają prace inwestycyjne w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Jagielle. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu.
Wiadomo już, że modernizację będą prowadzić firmy: GRP Piotr Gimlewicz w Jarosławiu i APIS SA z siedzibą w Warszawie. Wiejski Dom Kultury w Jagielle ma zyskać całkiem nowe oblicze. W planach są: przebudowa wejścia do budynku, wymiana bramy wjazdowej dla OSP i wykonanie dwóch podjazdów dla niepełnosprawnych. Na parterze obiektu mają powstać 3 sanitariaty, w tym jeden przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz dwie sale. Przebudowana zostanie także kuchnia, przy której powstaną 3 pomieszczenia magazynowe do przechowywania wyposażenia kuchennego.
Wygospodarowane zostanie również tzw. pomieszczenie chłodne, które powstanie dzięki zabudowie balkonu, a na piętrze planowane są nowe sanitariaty i taras. Dwie sale w budynku zyskają też klimatyzację. Prace modernizacyjne obejmą ponadto ogrzewanie budynku. Inwestor ma też zagospodarować teren wokół niego. Powstaną tam enklawy zieleni, a pozostała część zostanie wyłożona kostką.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jasne, więcej kultury nie zaszkodzi nawet w Jagiele :)
Jasne, więcej kultury nie zaszkodzi nawet w Jagiele :)