Ta decyzja wywołała sporo komentarzy w Jarosławiu. Burmistrz miasta Marcin Nazarewicz odwołał z funkcji pełnomocnika burmistrza ds. kultury fizycznej, sportu i turystyki Artur Świątka. Czy będzie nowy, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że takie stanowisko ma się nijak do obecnej kondycji jarosławskiego sportu.
Taką decyzję M. Nazarewicz podjął 24 czerwca br. W zarządzeniu nie ma uzasadnienia, ale być nie musi. A. Świątek to znana postać w Jarosławiu. Zwłaszcza jeśli chodzi o sportową niwę. 10 września 2019 r. ówczesny burmistrz Waldemar Paluch powołał go na swojego pełnomocnika ds. kultury fizycznej, sportu i turystyki. Był odpowiedzialny m.in. za: podejmowaniem działań mających na celu propagowanie idei sportowych, rozwój kultury fizycznej i rekreacji ruchowej, pomoc przy organizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz imprez sportowych na szczeblu krajowym i międzynarodowym, upowszechnianie i organizację aktywnych form wypoczynku i rekreacji, podejmowanie działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta czy promocję miasta poprzez działania w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz wyniki sportowe[paywall]. Będąc pełnomocnikiem, pełnił także funkcję przewodniczącego rady programowej ds. sportu.
Od 2002 r. pracował w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, w latach 2015 – 2019 na stanowisku dyrektora biura rektora. Przez 15 lat był prezesem Klubu Uczelnianego AZS PWSTE Jarosław. Powołał i prowadził treningi pierwszej w naszym mieście sekcji pływackiej AZS, która działa do dzisiaj. Na chwilę reaktywował sekcję boksu i koszykówki przy AZS. Obecnie był bardzo blisko sekcji piłki ręcznej Handball JKS Jarosław.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze