Rozpoczął się remont ulicy Pasteura, a – być może – za kilkanaście miesięcy ruszy także rozbudowa ważnego odcinka, prowadzącego od ulicy Bielskiego na Lipowicę.
Spółka PGNiG, prowadząca od jakiegoś czasu intensywne poszukiwania złóż gazu ziemnego na obrzeżach miasta, zdecydowała się na sfinansowanie w całości remontu ulicy Pasteura w dzielnicy Zielonka. 18 września br. władze miasta oficjalnie przekazały pracownikom jednej z największych polskich spółek plac budowy. Nazajutrz rozpoczęły się prace remontowo-budowlane, które zostaną przeprowadzone w ekspresowym tempie. Planowo mają potrwać 21 dni[paywall]. Zakres robót obejmie wymianę nawierzchni bitumicznej przy ulicy Pasteura, na odcinku od pętli autobusowej w kierunku ulicy Kruhelskiej do ulicy Na Zawadach.
Kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy fragmentu drogi powiatowej – ulicy Bielskiego na osiedlu Rycerskie. Rozbudowa obejmie odcinek ulicy Bielskiego od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do skrzyżowania z ulicą Zofii Chrzanowskiej oraz odcinek ulicy Zofii Chrzanowskiej – od skrzyżowania z ulicą Bielskiego do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego. Głównym celem będzie dobre skomunikowanie tego rejonu miasta z Lipowicą.
Planowana rozbudowa ulicy będzie polegać na poszerzeniu i wzmocnieniu nawierzchni jezdni, budowie chodników i ścieżki rowerowej, budowie odwodnienia, oświetlenia oraz przebudowie i zabezpieczeniu pozostałej infrastruktury technicznej. Łączna długość drogi przewidywanej do rozbudowy to ponad 1,5 kilometra.
– To znacznie ułatwi zmotoryzowanym mieszkańcom miasta komunikację z Lipowicą. Do tej pory ten fragment drogi nie był w najlepszym stanie. Co prawda łataliśmy dziury systematycznie, ale brak odwodnienia sprawiał, że była to syzyfowa praca. Dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 września 2018 roku. Trudno mi natomiast jasno określić, kiedy ruszą prace remontowe – powiedział zastępca dyrektora ZDM w Przemyślu Piotr Bartocha.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znowu coś tam użebrali. Jak nie Domek Ogrodnika to kino HELIOS w Galerii Sanowa (Firma NOVA S.A) teraz droga. Można i tak wystawiać łapy i wyżebrać drobne naprawy ale poważnych , dużych inwestycji , miejsc pracy dla przemyślan tak się nie da , tam potrzebne są działania , rozmowy , szukanie inwestorów i udzielanie ulg inwestycyjnych itd. , inaczej będzie jak jest , wyjedzie z mieściny kolejne 5 tysięcy ludzi głównie młodych. Przypominam że w tarnobrzeskiej strefie ekonomicznej do chwili obecnej stworzono 24 tysiące miejsc pracy wartość mierzy się w miliardach złotych. A w Przemyślu od 10 lat oddania tej podstrefy ilu inwestorów ................?. Niestety siedzenie w ciepłych i wygodnych fotelikach i stawianie jedynie na turystykę nie zatrzyma dalszej degradacji już zdegradowanej pod każdym względem mieściny niestety zwanej Przemyślem. Należy" przemyśleć " to co napisałem w największym skrócie.
życie nie napisało tylko ,że wyremontują fragment tej ulicy i to ten w najlepszym stanie , he , he .
Tak, wyremontują fragment Pasteura, ale czemu nie napiszecie ile szlaków turystycznych poniszczyli przez to poszukiwanie gazu???
Znowu coś tam użebrali. Jak nie Domek Ogrodnika to kino HELIOS w Galerii Sanowa (Firma NOVA S.A) teraz droga. Można i tak wystawiać łapy i wyżebrać drobne naprawy ale poważnych , dużych inwestycji , miejsc pracy dla przemyślan tak się nie da , tam potrzebne są działania , rozmowy , szukanie inwestorów i udzielanie ulg inwestycyjnych itd. , inaczej będzie jak jest , wyjedzie z mieściny kolejne 5 tysięcy ludzi głównie młodych. Przypominam że w tarnobrzeskiej strefie ekonomicznej do chwili obecnej stworzono 24 tysiące miejsc pracy wartość mierzy się w miliardach złotych. A w Przemyślu od 10 lat oddania tej podstrefy ilu inwestorów ................?. Niestety siedzenie w ciepłych i wygodnych fotelikach i stawianie jedynie na turystykę nie zatrzyma dalszej degradacji już zdegradowanej pod każdym względem mieściny niestety zwanej Przemyślem. Należy" przemyśleć " to co napisałem w największym skrócie.
Brawo Ja , brawo ty .
życie nie napisało tylko ,że wyremontują fragment tej ulicy i to ten w najlepszym stanie , he , he .