Trzy grudniowe dni (11 – 13) były świętem Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Ta zacna instytucja obchodzi w br. 100-lecie istnienia.
Obchody zostały podzielone na trzy dni i trzy historyczne siedziby muzeum. Pierwszego dnia, czyli 11 grudnia, w jarosławskim ratuszu odbył się wykład profesora Jerzego Sperki o księciu Władysławie Opolczyku, tym możnowładcy, który w 1375 roku nadał prawa miejskie Jarosławiowi. Drugiego dnia, 12 grudnia, w kamienicy Attavantich odbyła się uroczysta gala. Na zakończenie, 13 grudnia, był dzień otwarty w kamienicy Orsettich, połączony z wykładem profesora Zbigniewa Girzyńskiego o upamiętnieniu nieznanego żołnierza, którego stulecie przypada również w tym roku. A na sam koniec na muzealnym dziedzińcu doszło do wkopania kapsuły czasu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 82% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze