Reklama

Piękny jubileusz zacnej instytucji. Życzymy 200 lat! [ZDJĘCIA]


Trzy grudniowe dni (11 – 13) były świętem Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Ta zacna instytucja obchodzi w br. 100-lecie istnienia.


Obchody zostały podzielone na trzy dni i trzy historyczne siedziby muzeum. Pierwszego dnia, czyli 11 grudnia, w jarosławskim ratuszu odbył się wykład profesora Jerzego Sperki o księciu Władysławie Opolczyku, tym możnowładcy, który w 1375 roku nadał prawa miejskie Jarosławiowi. Drugiego dnia, 12 grudnia, w kamienicy Attavantich odbyła się uroczysta gala. Na zakończenie, 13 grudnia, był dzień otwarty w kamienicy Orsettich, połączony z wykładem profesora Zbigniewa Girzyńskiego o upamiętnieniu nieznanego żołnierza, którego stulecie przypada również w tym roku. A na sam koniec na muzealnym dziedzińcu doszło do wkopania kapsuły czasu...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 82% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/01/2026 11:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama