Reklama

Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze

07/08/2015 11:00

W niedzielę, 2 sierpnia, rozpoczęła się 33. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W drogę wyruszyła także grupa lubaczowska, której patronuje św. Stanisław.

Pielgrzymi diecezji zamojsko-lubaczowskiej wyruszyli w trzech grupach: z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa. Dziennie przemierzają od 22 do ponad 30 kilometrów, a w sumie do pokonania mają ponad 300 km. Do celu pielgrzymi dotrą 14 sierpnia.

Wymarsz[paywall] z Lubaczowa poprzedziła o godz. 9.00 msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Czwartego dnia, czyli w środę, grupa lubaczowska w Nisku spotka się z pozostałymi i stąd będą wędrować już razem.

W tym roku pątnikom towarzyszą słowa „Błogosławieni czystego serca”. Na program ich rekolekcji w drodze składają się: codzienne msze św., rozważania poranne oparte o fragment ewangelii przeznaczony na dany dzień, konferencje w ciągu dnia i apel, który jest podsumowaniem całego dnia.

Reklama

Początki pielgrzymki sięgają roku 1982. Jej pierwszym dyrektorem był ks. Czesław Galek. Jedną z najliczniejszych była pielgrzymka dziękczynna za wizytę papieża Jana Pawła II w Zamościu w 1999 r.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości