W niedzielę, 2 sierpnia, rozpoczęła się 33. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. W drogę wyruszyła także grupa lubaczowska, której patronuje św. Stanisław.
Pielgrzymi diecezji zamojsko-lubaczowskiej wyruszyli w trzech grupach: z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa. Dziennie przemierzają od 22 do ponad 30 kilometrów, a w sumie do pokonania mają ponad 300 km. Do celu pielgrzymi dotrą 14 sierpnia.
Wymarsz[paywall] z Lubaczowa poprzedziła o godz. 9.00 msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Czwartego dnia, czyli w środę, grupa lubaczowska w Nisku spotka się z pozostałymi i stąd będą wędrować już razem.
W tym roku pątnikom towarzyszą słowa „Błogosławieni czystego serca”. Na program ich rekolekcji w drodze składają się: codzienne msze św., rozważania poranne oparte o fragment ewangelii przeznaczony na dany dzień, konferencje w ciągu dnia i apel, który jest podsumowaniem całego dnia.
Początki pielgrzymki sięgają roku 1982. Jej pierwszym dyrektorem był ks. Czesław Galek. Jedną z najliczniejszych była pielgrzymka dziękczynna za wizytę papieża Jana Pawła II w Zamościu w 1999 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze