Reklama

Pieniądze dla popegeerowskich terenów

Ponad 1 tys. 300 polskich gmin skorzysta na Programie Inwestycji Strategicznych w ramach „Polskiego Ładu” dla terenów popegeerowskich. 4 mld zł zostaną przeznaczone na wsparcie 1871 inwestycji na tych terenach. W naszym regionie kasę otrzymało kilkanaście gmin, które zrealizują łącznie 28 przedsięwzięć na łączną kwotę 58 mln 512 tys. zł.

Wyniki kolejnej edycji „Polskiego Ładu” rząd ogłosił w Łagiewnikach na Dolnym Śląsku. Ta odsłona była przeznaczona dla samorządów, na terenie których zlokalizowane były Państwowe Gospodarstwa Rolne. W czasie naboru samorządy złożyły 3852 wnioski o wsparcie inwestycji na łącznie 10,79 mld zł.

Z naszego regionu pieniądze trafiły do miejscowości i gmin we wszystkich czterech powiatach. Łącznie zrealizowanych zostanie 28 inwestycji[paywall].

Jarosław i powiat – 13 mln 120 tys. zł

Miasto Jarosław tym razem nie dostało żadnej dotacji. Za to kilka gmin w terenu powiatu już tak. Gmina Wiązownica dostała 2 mln 880 tys. zł na budowę sali gimnastycznej i wielofunkcyjnego boiska sportowego w Ryszkowej Woli. Gmina Chłopice 2 mln 500 tys. zł na przebudowę budynku byłej sali gimnastycznej na potrzeby lokalnej społeczności oraz na poprawę infrastruktury drogowej w Zamiechowie. Gmina Jarosław prawie 2 mln zł na modernizację tejże infrastruktury w Makowisku i Surochowie. Gmina Laszki otrzymała 1 mln 900 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków w Wietlinie Osadzie. Taką samą kwotę dofinansowania dostała gmina Radymno na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach popegeerowskich. Gmina Roźwienica natomiast 3 mln 920 tys. zł na budowę żłobka w tej miejscowości.

Reklama

Przemyśl i powiat – 18 mln 986 tys. zł

Miasto Przemyśl otrzymało 2 mln zł na remont budynków nieczynnego od lat Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 przy ul. Łukasińskiego. Burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak będzie realizował dwie  dotacje na łączną kwotę prawie 2 mln 500 tys. zł  – na budowę kaplicy przedpogrzebowej przycmentarnej w Nienadowej oraz na rewitalizację zabytkowego spichlerza w Wybrzeżu. Gmina Medyka otrzymała 2 mln 744 tys. zł na przebudowę dróg wewnętrznych na terenie gminy. 2 mln zł na budowę drogi gminnej w Zadąbrowiu dostała gmina Orły. 2 mln 842 tys. zł na przebudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej trafił do gminy Bircza. 1 mln 700 tys. zł otrzymała gmina Żurawica na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Buszkowicach. Gmina Fredropol z kolei 3 mln 200 tys. zł na budowę krytej pływalni z częścią rekreacyjno-wypoczynkową przy szkole we Fredropolu.

A to, zdaniem wójta gminy Mariusza Śnieżka, otwiera bardzo szeroko drzwi do rychłej inauguracji inwestycji. – W maju tego roku z Polskiego Ładu otrzymaliśmy na to zadanie 10 milionów 800 tysięcy złotych. W sumie na realizację tej inwestycji mamy już 14 milionów złotych, nie licząc wkładu własnego. Jeszcze w tym roku rozpiszemy procedurę przetargową i rozpoczniemy budowę krytej pływalni z częścią rekreacyjno-wypoczynkową – zapewnił.

Reklama

Powiat przemyski otrzymał 2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Olszany – Rybotycze.

Przeworsk i powiat – 8 mln 331 tys. zł

Z terenu powiatu przeworskiego dofinansowanie otrzymały trzy samorządy lokalne. Miasto i gmina Kańczuga prawie 2,5 mln zł na budowę orlika za sztuczną nawierzchnią oraz modernizację istniejącego boiska klubu Cresovia w Krzeczowicach. Gmina Gać dostała 1 mln 960 tys. zł na utworzenie miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów w Mikulicach. Wreszcie władze gminy Adamówka mogą pochwalić się 3 mln 871 tys. zł, które przeznaczą na budowę kompleksu sportowego – obiektu lekkoatletycznego wraz z boiskiem do piłki nożnej w Adamówce.

Reklama

Lubaczów i powiat – 18 mln 75 tys. zł

Sporo milionów złotych trafiło do powiatu lubaczowskiego. Miasto Lubaczów otrzymało prawie 2 mln zł na modernizację oświetlenia ulicznego. Gmina Lubaczów – 5 mln zł (i to najwyższa dotacja spośród wszystkich, jakie trafiły do samorządów lokalnych z naszego terenu) na przebudowę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie. Gmina Horyniec-Zdrój otrzymała dotację w wysokości ponad 1,5 mln zł na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą techniczną w Horyńcu-Zdroju. Gmina Narol – 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej na terenie gminy. Taka sama kwota trafiła do gminy Wielkie Oczy na budowę i modernizację oświetlenia ulicznego. Gmina Stary Dzików dostała 1 mln 615 tys. zł na budowę dróg gminnych, zaś gmina Oleszyce – 1 mln 960 tys. zł na rewaloryzację Zespołu Parkowo-Pałacowego w Oleszycach wraz z budową drogi dojazdowej. Wreszcie 2 mln zł otrzymało Starostwo Powiatowe w Lubaczowie na poprawę dostępności komunikacyjnej poprzez przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy Narol.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama