Budowa boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni wraz z wyposażeniem i ogrodzeniem przy Wybrzeżu Marszałka Ferdynanda Focha w Przemyślu jest już na ukończeniu. To pierwsza oddana do użytku jeszcze w trakcie wakacji inwestycja w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Przemyśla w 2015 roku.
Boisko powstało na kilkunastoarowym terenie między sklepem „Biedronka” a ogródkami działkowymi i Schroniskiem dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta. Dzieci i młodzież będą miały do dyspozycji boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki i boisko do siatkówki. Całość została ogrodzona, zamontowane zostały także siedziska stadionowe i kosz na śmieci. Teren nie został oświetlony, więc korzystać będzie można z niego tylko za dnia[paywall]. Boisko do piłki ręcznej ma wymiary 36 na 20 m, boisko do koszykówki – 24 na 15 m, zaś boisko do siatkówki – 18 na 9 m. Nawierzchnia całości to poliuretan na podbudowie z kruszywa łamanego i mineralnego. Łączny koszt przedsięwzięcia to 300 tys. zł.
Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego 2015 złożonych zostało przez mieszkańców miasta łącznie 19 propozycji inwestycji. Wybranych zostało pięć z największą liczbą głosów. Oprócz boiska wielofunkcyjnego przy ul. Focha, są to: budowa Parku Rekreacyjno-Sportowego „Kmiecie” (300 tys. zł), unowocześnienie bazy Przedszkola nr 2 w Przemyślu (300 tys. zł), II etap prac przy Wielopokoleniowym Parku Wypoczynku, Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Getta (300 tys. zł) oraz stworzenie nowoczesnej bazy sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 (300 tys. zł).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a gdzie urządzenia do streetworkoutu i siłownia na powietrzu . Dziecki coraz mniej a starszych i dziadków coraz więcej
Bezsens totalny
a gdzie urządzenia do streetworkoutu i siłownia na powietrzu . Dziecki coraz mniej a starszych i dziadków coraz więcej