W wyjątkowej scenerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu (powiat przeworski) odbyła się pierwsza w tym roku przysięga żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wypowiedziało ponad 70 ochotników.
Nowo zaprzysiężeni żołnierze kilka dni wcześniej ukończyli szkolenie podstawowe, zapoznali się z elementami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.
– Zgodnie z mottem naszej formacji – zawsze gotowi, zawsze blisko, macie być nie tylko reprezentantami Sił Zbrojnych RP, ale również gwarantem bezpieczeństwa własnych „małych ojczyzn”
– powiedział do zebranych na placu żołnierzy dowódca 20. Przemyskiej BOT płk Daniel Błotko, gratulując nowo zaprzysiężonym decyzji wstąpienia w szeregi Obrony Terytorialnej.
WOT jako jedyny rodzaj sił zbrojnych oferuje możliwość dogodnego pogodzenia nauki, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych ze służbą na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności. Żołnierze obrony terytorialnej mogą się uczyć, pracować lub studiować i jednocześnie pełnić służbę wojskową, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 60% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze