Reklama

Pierwsza w tym roku przysięga „terytorialsów” [ZDJĘCIA]


W wyjątkowej scenerii Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu (powiat przeworski) odbyła się pierwsza w tym roku przysięga żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wypowiedziało ponad 70 ochotników.


Nowo zaprzysiężeni żołnierze kilka dni wcześniej ukończyli szkolenie podstawowe, zapoznali się z elementami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.

– Zgodnie z mottem naszej formacji – zawsze gotowi, zawsze blisko, macie być nie tylko reprezentantami Sił Zbrojnych RP, ale również gwarantem bezpieczeństwa własnych „małych ojczyzn”

– powiedział do zebranych na placu żołnierzy dowódca 20. Przemyskiej BOT płk Daniel Błotko, gratulując nowo zaprzysiężonym decyzji wstąpienia w szeregi Obrony Terytorialnej.

Reklama

WOT jako jedyny rodzaj sił zbrojnych oferuje możliwość dogodnego pogodzenia nauki, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych ze służbą na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności. Żołnierze obrony terytorialnej mogą się uczyć, pracować lub studiować i jednocześnie pełnić służbę wojskową, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 60% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/03/2026 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama