Trzy gminy z Podkarpacia sięgnęły po środki z budżetu województwa podkarpackiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Dwie z nich to gminy naszego regionu.
Rok 2020 jest pierwszym, kiedy w naszym województwie pojawia się możliwość skorzystania z takiej pomocy. Sięgnęły po nią dwie gminy dawnego województwa przemyskiego – Gać i Chłopice oraz gmina Borowa z powiatu mieleckiego. We wszystkich trzech zarząd województwa postanowił pokryć w całości koszty inwestycji, zwalniając tym samym gminy z obowiązku wniesienia wkładu własnego. Do jednostek samorządu terytorialnego trafi w sumie ponad 305 tys. zł. Za te pieniądze władze gmin naszego regionu poprawią małą retencję na swoim terenie. W gminie Gać środki powędrują do Mikulic. Z kolei w gminie Chłopice planowane są prace w Lutkowie — w ramach zadania zostanie wykonane odmulenie tamtejszego zbiornika i umocnienie skarpy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze