Reklama

Pierwsze dofinansowania na retencję

14/06/2020 12:33

Trzy gminy z Podkarpacia sięgnęły po środki z budżetu województwa podkarpackiego na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Dwie z nich to gminy naszego regionu.

Rok 2020 jest pierwszym, kiedy w naszym województwie pojawia się możliwość skorzystania z takiej pomocy. Sięgnęły po nią dwie gminy dawnego województwa przemyskiego – Gać i Chłopice oraz gmina Borowa z powiatu mieleckiego. We wszystkich trzech  zarząd województwa postanowił pokryć w całości koszty inwestycji, zwalniając tym samym gminy z obowiązku wniesienia wkładu własnego. Do jednostek samorządu terytorialnego trafi w sumie ponad 305 tys. zł. Za te pieniądze władze gmin naszego regionu poprawią małą retencję na swoim terenie. W gminie Gać środki powędrują do Mikulic. Z kolei w gminie Chłopice planowane są prace w Lutkowie — w ramach zadania zostanie wykonane odmulenie tamtejszego zbiornika i umocnienie skarpy.
– Staramy się wspierać finansowo gminy, które decydują się na budowę czy renowację zbiorników małej retencji, gdyż takie inwestycje są niezwykle ważne dla rozwoju naszych małych wspólnot, a tym samym całego regionu, w kontekście gospodarowania zasobami wodnymi – mówił podczas spotkania, na którym podpisane zastały umowy potwierdzające przyznanie grantów, marszałek Władysław Ortyl. Władze Podkarpacia reprezentował także wicemarszałek Piotr Pilch, a umowy parafowali ponadto wójt gminy Gać Grażyna Pieniążek i wójt gminy Chłopice Andrzej Homa.


fot.UG Chłopice
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama