Koncert laureatów był ostatnim punktem zakończonego w niedzielę, 10 bm. 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu.
Przemyski festiwal jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronienie i pielęgnowanie tradycji miejskiego folkloru oraz prezentowanie twórczości kapel podwórkowych. Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół.
fot.ze zbiorów własnych
Przeworska Kapela Podwórkowa \"Beka\" do zgromadzonych na swoim koncie nagród dodała właśnie kolejną. To II miejsce zdobyte w Przemyślu.

fot.ze zbiorów własnych
III miejsce stało się udziałem Kapeli Spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze