Reklama

Pierwsze miejsce dla Kapeli "Tońko" z Dynowa

10/05/2015 19:17

Koncert laureatów był ostatnim punktem zakończonego w niedzielę, 10 bm. 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego w Przemyślu.

Przemyski festiwal jest najstarszą i najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce. Ma za zadanie chronienie i pielęgnowanie tradycji miejskiego folkloru oraz prezentowanie twórczości kapel podwórkowych. Kapele podwórkowe to zjawisko kiedyś bardzo popularne w krajobrazie wielu polskich miast, a najbardziej przedwojennego Lwowa, gdzie niemal każda ulica miała swój zespół.

W tegorocznej edycji imprezy uczestniczyło 16 zespołów, które prezentowały się na scenie Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie oceniało je jury w składzie: Bożena Lewandowska – Kraków,  Michał Półtorak – Kraków i Ryszard Krużel – Rzeszów.


fot.ze zbiorów własnych
Przeworska Kapela Podwórkowa \"Beka\" do zgromadzonych na swoim koncie nagród dodała właśnie kolejną. To II miejsce zdobyte w Przemyślu.

I miejsce zajęła Kapela "Tońko" z Dynowa w powiecie rzeszowskim.  Nagroda to 4 tysiące złotych od Zarządu Województwa Podkarpackiego.  II lokata przypadła Przeworskiej Kapeli Podwórkowej "Beka", która z Przemyśla wyjechała bogatsza o 3 tysiące złotych od prezydenta miasta.  III miejsce stało się udziałem Kapeli Spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego.  Organizator festiwalu, czyli miejscowe Centrum Kulturalne zasiliło konto zespołu kwotą 2 tysięcy 200 złotych.


fot.ze zbiorów własnych
III miejsce stało się udziałem Kapeli Spod Dębu z Piotrkowa Trybunalskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama