Kilka tysięcy osób bawiło się na przemyskim Rynku podczas pierwszego dnia (28 sierpnia br.) Wincentiady – dorocznego Święta Patrona Miasta Przemyśla świętego Wincentego. Finałem były dwa znakomite koncerty w wykonaniu najpierw Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, a potem Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.
Głównym organizatorem imprezy, która wróciła na przemyski Rynek po roku przerwy spowodowanej stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i obostrzeniami z nim związanymi, jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, oczywiście przy ogromnym wsparciu władz miasta Przemyśla. Imprezy, której mottem jest hasło „Pod znakiem zdrowia”. Przez kilka godzin członkowie Stowarzyszenia Metalowych Serc prowadzili akcję edukacyjno-zdrowotną „Przemyski dzień serca”. Dziesiątki atrakcji dla młodszych i starszych, festiwal food trucków, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Ważnym antraktem między przyjemnościami było podpisanie porozumienia w sprawie przystąpienia miasta Przemyśla do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Wielkim powodzeniem cieszyły się warsztaty taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca „Przemyśl”.
Jutro, 29 sierpnia br., kolejny dzień Wincentiady zacznie się od mszy św. w kościele oo. Franciszkanów z wystawieniem relikwii świętego Wincentego. Potem przemyski Rynek znowu wypełni się stoiskami wystawienniczymi i całą paletą atrakcji, a z dolnej stacji stoku narciarskiego wyruszy w miasto parada motocyklowa ulicami Przemyśla.
Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."przy ogromnym wsparciu władz ...Żarty sobie robicie? Wydali kasę podatników i to nazywacie wsparciem władz? Dali coś z własnej kieszeni? Zakasali rękawy i pomogli przynajmniej nosić kolumny na koncert?
Jestem wielkim fanem Mistrza Cugowskiego który nie zawiódł i porwał swoim śpiewem wszystkie pokolenia zgromadzone na rynku. Koncert był świetny.Mam natomiast uwagę do organizatorów, czy zdajecie sobie sprawę z tego czym jest stanie ok 3 godzin dla starszych ludzi na tych kamieniach stanowiących nawierzchnię rynku? Jaki ból kręgosłupa i nóg powodują? Do władz miasta ,jeśli chcecie nadal w rynku organizować tego typu imprezy do zróbcie coś z ta nawierzchnią bo nie nadaje się do wielogodzinnego stania.
Pewnie zmieniać nawierzchnię, bo się niewygodnie stoi :D Może lepiej nie organizować koncertów.
"przy ogromnym wsparciu władz ...Żarty sobie robicie? Wydali kasę podatników i to nazywacie wsparciem władz? Dali coś z własnej kieszeni? Zakasali rękawy i pomogli przynajmniej nosić kolumny na koncert?
Jestem wielkim fanem Mistrza Cugowskiego który nie zawiódł i porwał swoim śpiewem wszystkie pokolenia zgromadzone na rynku. Koncert był świetny.Mam natomiast uwagę do organizatorów, czy zdajecie sobie sprawę z tego czym jest stanie ok 3 godzin dla starszych ludzi na tych kamieniach stanowiących nawierzchnię rynku? Jaki ból kręgosłupa i nóg powodują? Do władz miasta ,jeśli chcecie nadal w rynku organizować tego typu imprezy do zróbcie coś z ta nawierzchnią bo nie nadaje się do wielogodzinnego stania.
Pewnie zmieniać nawierzchnię, bo się niewygodnie stoi :D Może lepiej nie organizować koncertów.